Liga Mistrzyń CEV: porażka Chemika Police w starciu z Turczynkami

• Data publikacji: 06.02.2019, 21:49

W kolejnym meczu siatkarskiej Ligi Mistrzyń Chemik Police uległ w trzech setach tureckiemu Fenerbahce Stambuł. To czwarta porażka policzanek w tych rozgrywkach.

Pierwszy set miał bardzo wyrównany przebieg. Polki od początku dobrze weszły w grę i bez kompleksów rywalizowały z wyżej notowanymi przeciwniczkami. Dwupunktowa przewaga naszego zespołu wypracowana już w pierwszych akcjach długo się utrzymywała, jednak Turczynki nie zamierzały odpuścić. Kiedy w środkowej fazie seta doprowadziły do wyrównania, Chemik znowu popisał się kilkoma skutecznymi zagraniami i wydawało się, że pewnie zmierza do zwycięstwa. W samej końcówce policzanki miały jedno oczko przewagi, następnie wypracowały piłkę setową (24:22), lecz nie potrafiły dokończyć dzieła. Niewykorzystane szanse z takim zespołem jak Fenerbahce mszczą się podwójnie. W efekcie przyjezdne wygrały tę partię do 24 i wyszły na prowadzenie 1:0.

Podbudowane zwycięstwem rywalki mocno weszły w kolejną odsłonę spotkania i od razu uzyskały pięciopunktową przewagę. Trener policzanek wprowadził na boisko Sanję Gammę oraz Natalię Mędrzyk, co trochę odmieniło obraz gry. Polki odrobiły stratę, w pewnym momencie nawet miały niewielką zaliczkę punktową, jednak przy stanie 19:20 Dobriana Rabadżijewa storpedowała nasze przyjęcie. Dzięki niej Turczynki zdobyły 24. punkt, a za chwilę zakończyły tego seta skutecznym blokiem.

Trzeciego seta ponownie dużo lepiej rozpoczęły siatkarki z Turcji. Policzanki zupełnie oddały inicjatywę rywalkom, a pojedyncze dobre ataki nie pozwoliły nawiązać równej walki z przyjezdnymi. Utytułowane zawodniczki Zorana Terzicia znów popisywały się świetną dyspozycją w polu serwisowym, przez co całkowicie uniemożliwiały Polkom przeprowadzanie akcji. Błąd w ataku Igi Chojnackiej zakończył tę partię, a tym samym cały mecz.

Chemik Police ma obecnie na swoim koncie tylko jeden punkt i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli grupy E. Następne spotkanie Polki rozegrają 20 lutego z rumuńskim C.S.M Bukareszt.

Chemik Police – Fenerbahce SK Stambuł (TUR) 0:3 (24:26, 20:25, 15:25)

Składy zespołów:
Chemik Police: Busa (8), Grajber (3), Chojnacka (7), Łukasik M. (4), Ogbogu (8), Mirković (1), Krzos (libero) oraz Bednarek, Pleśnierowicz, Gamma (6) i Mędrzyk (3)
Fenerbahce SK Stambuł: Antonijević (5), Babat (6), Vargas (19), Bricio (19), Erdem (8), Rabadżijewa (3), Dalbeler (libero) oraz Yilmaz (libero)