Premier League: "The Citizens" wygrali awansem

• Data publikacji: 06.02.2019, 22:40

W ramach 27. kolejki Premier League Everton podejmował przed własną publicznością zespół Manchesteru City. Choć dotychczas rozegrano tylko 25 rund, to zmiana nastąpiła w związku z pucharowymi planami "The Citizens". Obywatele wygrali to spotkanie 0:2, strzelając oba gole w dodatkowym czasie każdej z połów.

Faworytem meczu byli goście i faktycznie to oni lepiej weszli do gry. W 3. minucie, z rzutu wolnego dośrodkowywał Ilkay Guendogan, a piłkę tuż obok słupka posłał Leroy Sane. Kilkanaście minut później, w dość podobnej sytuacji znalazł się Aymeric Laporte. Jednak tym razem futbolówka dogrywana była z rzutu rożnego. W 19. minucie w polu karnym gospodarzy Sergio Aguero ograł kilku defensorów i z całej siły huknął w... poprzeczkę. Podopieczni Marco da Silvy nie mieli zbyt wielu okazji bramkowych, a gdy już się udawało przebić w pobliże bramki gości, to kończyło się zaledwie kornerami. Gdy wydawało się, że pierwsze 45 minut zakończy się bezbramkowym remisem, to w doliczonym czasie "Obywatele" wykonywali rzut wolny. Do piłki podszedł David Silva i dograł wprost na głowę Laporte'a, który posłał ją do siatki.

Po zmianie stron, jako pierwsi zaatakowali "The Toffees". W 51. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Idrissa Gueye, ale trafił w sam środek, gdzie dobrze ustawiony był Ederson. W 69. minucie pokazał się rezerwowy przyjezdnych Raheem Sterling, który dopadł do odbitej piłki. Jednak zmierzającą wprost do siatki futbolówkę, z linii bramkowej wybił w ostatniej chwili jeden z obrońców. W kolejnych minutach gra się nieco zaostrzyła i sędzia często musiał przerywać akcje. W dodatkowym czasie gry, a było go aż siedem minut, goście dobili rywala, choć Gabriel Jesus trafił już po upływie tego czasu.

Everton 0:2 Manchester City (0:1)

Bramki: Laporte (45+2'), Gabriel Jesus (90+8')

Everton: Pickford - Kenny, Keane, Zouma, Digne - Gueye, Gomes (64' Sigurdsson), Walcott (80' Tosun), Davies, Bernard (73' Richarlison) - Calvert-Levin

Man. City: Ederson - Laporte, Otamendi, Stones, Walker - David Silva (89' De Bruyne), Fernandinho, Guendogan - Sane (59' Sterling), Aguero (80' Gabriel Jesus), Bernardo Silva

Żółte kartki: Zouma - Fernandinho

Sędzia: Craig Pawson