Snowboard - PŚ: zwycięstwa Jacobellis i Boltona

• Data publikacji: 09.02.2019, 12:00

Tuż po mistrzostwach świata rozegrano kolejną rundę Pucharu Świata w snowboard crossie. W niemieckim Feldbergu wygrali Lindsey Jacobellis i Cameron Bolton.

Specjaliści od snowboard crossu szybko przenieśli się ze Stanów Zjednoczonych do Europy. W zawodach kobiet triumfowała Lindsey Jacobellis. Dla Amerykanki to 30. zwycięstwo w karierze. Jacobellis od Feldbergu wygrała wszystkie trzy wyścigi: ćwierćfinał, półfinał i finał. Doświadczona Amerykanka została liderką Pucharu Świata. Drugie miejsce zajęła Michela Moioli. Trzecia finiszowała Ewa Samkowa. Mistrzyni świata była najszybsza w 1/4 i 1/2 finału, ale w finale nie sięgnęła po zwycięstwo. Zuzanna Smykała podobnie, jak na mistrzostwach świata nie przebrnęła kwalifikacji. Polka zajęła 25. miejsce.

25. Zuzanna Smykała

Wśród mężczyzn zabrakło reprezentantów Polski. Po pierwsze zwycięstwo w karierze sięgnął Cameron Bolton. Australijczyk w finale nieznacznie wyprzedził reprezentantów gospodarzy - Paula Berga i Konstantina Schada. Czwarty był Yoshiki Takahara. Japończyk upadł w finale, ale osiągnął najlepszy wynik w karierze. Mistrz świata Mick Dierdorff zaliczył upadek w ćwierćfinale. Już w 1/8 finału odpadł Martin Noerl, który obronił pozycję lidera Pucharu Świata.