Biegi - PŚ: norweska dominacja w Lahti

• Data publikacji: 09.02.2019, 15:43

W fińskim Lahti odbywa się w ten weekend Puchar Świata w biegach narciarskich. Dziś rywalizowano w sprintach techniką łyżwową, które wygrali reprezentanci Norwegii - Maiken Caspersen Falla oraz Johannes Hoesflot Klaebo. Niewiele zabrakło Maciejowi Starędze, który zajął... 31 miejsce, natomiast Kamil Bury był 58.

Maiken Caspersen Falla zwyciężyła w pucharowym sprincie, wyprzedzając w finale Amerykankę Sophie Caldwell oraz Szwedkę Maję Dahlqvist. Przewaga Norweżki nie była jednak wcale jakaś ogromna, bo wyniosła odpowiednio 0,11 i 0,37 sekundy. W klasyfikacji sprintów Falla jest druga z niewielką przewagą nad Dahlqvist, a prowadzi cały czas Stina Nilsson.

Wśród panów również triumfował przedstawiciel kraju fiordów - Johannes Hoesflot Klaebo. On zyskał na mecie nieco większą przewagę niż jego koleżanka z kadry i nad drugim Włochem Federico Pellegrino miał 0,30 sekundy. Trzeci finiszował zaś, inny z Norwegów Finn Haagen Krogh ze stratą 0,61 sekundy.

O dużym pechu może natomiast mówić Maciej Staręga, który odpadł w kwalifikacjach i zajął 31 lokatę. Dużo gorzej spisał się drugi z biało-czerwonych Kamil Bury, który zakończył rywalizację na 58 miejscu.