LSK: Chemik Police znów górą

• Data publikacji: 09.02.2019, 20:15

Siatkarki z Chemika Police po raz szesnasty wygrały w Lidze Siatkówki Kobiet. Tym razem pokonały 3:0 zawodniczki z Bielska Białej.

Policzanki idą jak burza. Choć na koncie nie mają samych zwycięstw, to wygrały szesnaście na osiemnaście pojedynków. Dziś na ich drodze stanęły siatkarki z BKS Profi Credit Bielsko-Biała. Szósty klub w tabeli nie dał rady liderkom. Pierwszy set był dosyć wyrównany, obie drużyny walczyły do końca, ale górą okazał się Chemik. Dwie kolejne partie należały do faworytek. Do stanu 10:10 wszystko szło na równym poziomie, ale od tego momentu podopieczne Marcello Abbondanzy radziły sobie zdecydowanie lepiej, wygrywając do 18. W ostatnim secie prowadziły już od początku, stopniowo powiększając tę przewagę. W ostatniej fazie miały już dziesięć punktów więcej i pierwszą piłkę meczową. Klub z Bielska zdobył jeszcze jedno oczko i ta odsłona meczu zakończyła się 25:15.

Chemik Police -BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:0 (25:23, 25:18, 25:15)

Chemik: Busa (14), Pleśnierowicz (2), Chojnacka (4), Gamma (8), Ogbogu (7), Mędrzyk (2), Krzos (libero) oraz Grajber (5), Bednarek (1), M. Łukasik (8) i Mirković (2)