Bundesliga: Bayern wygrał z Schalke, gol Lewandowskiego

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 09.02.2019, 21:02

Bayern Monachium na własnym stadionie pokonał 3:1 Schalke 04 i zmniejszył stratę do Borussii Dortmund w tabeli. Udział przy wszystkich golach Bayernu miał Robert Lewandowski. Polak zdobył jednego gola i zaliczył asystę.

Od początku Bayern przejął inicjatywę i zepchnął Schalke do defensywy. Bawarczycy szybko udokumentowali swoją przewagę golem. W 12. minucie samobójcze trafienie zaliczył Jeffrey Bruma. Dobrze w tej sytuacji zachował się Lewandowski, który naciskał obrońców rywali i zmusił ich do błędu.

Bayern chciał pójść za ciosem, ale został szybko skarcony. W 25. minucie do wyrównania doprowadził Ahmed Kutucu, który nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem. Na odpowiedź Bayernu nie trzeba było długo czekać. Po podaniu Jamesa Rodrigueza Robert Lewandowski strzałem pod porzeczkę nie dał szans bramkarzowi. Przed przerwa okazje miał jeszcze James, ale wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Jednak w 53. minucie zawodnik Schalke Weston McKennie trafił w słupek, ale i tak był na spalonym. Parę chwil później w słupek trafił również Bruma. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak też było w tym przypadku. W 57. minucie Robert Lewandowski próbował uderzyć przewrotką, ale podał do Sergea Gnabry'ego, który wpisał się na listę strzelców.

W końcówce gry tempo spotkania siadło, a Robert Lewandowski nie wykorzystał dogodnej sytuacji. Bayern triumfował jednak 3:1 i zmniejszył stratę do Borussii Dortmund, która zremisowała dziś z Hoffenheim 3:3.

Bayern Monachium - Schalke 04 Gelsenkirchen 3:1 (2:1)

Bramki: Bruma (12' sam.), Lewandowski (27'), Gnabry (57') - Kutucu (25')

Bayern: Ulreich - Kimmich, Boateng, Hummels, Alaba - Alcantara, Goretzka - Rodriguez - Gnabry, Lewandowski, Coman

Schalke: Fahrmann - Caligiuri, Sane, Bruma, Oczipka - Serdar (54' Harit), Rudy (32' Mascarell), Bentaleb, Konoplyanka - Kutucu, McKennie

Kartki: Lewandowski - Caligiuri, Bruma