Piłka ręczna - Liga Mistrzów: przełamanie Vive po męczarniach w Kristianstad

• Data publikacji: 09.02.2019, 21:30

W 11. kolejce Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych PGE Vive Kielce pokonało na wyjeździe IFK Kristianstad 34:33 (16:15) i zakończyło serię dwóch meczów bez punktu w tych rozgrywkach.

Punktualnie o 19:00 w szwedzkiej Kristianstad Arenie zabrzmiał pierwszy gwizdek sędziego. Obie drużyny mecz rozpoczęły bardzo żwawo, zbytnio nie kalkulując. Wynik spotkania cały czas oscylował w okolicach remisu, jednak to doświadczenie Kielczan wzięło górę w kluczowych momentach i to oni dopisują do swojego dorobku punktowego 2 punkty.
W pierwszej połowie fantastycznymi interwencjami popisywał się bramkarz Vive - Filip Ivić. Kilkukrotnie udało mu się zatrzymać kontrujących rywali, a w sytuacjach "sam na sam" wiele razy udowodnił, że spokojnie może rywalizować o miejsce między słupkami z Vladimirem Cuparą.  Do niepokojącego dla fanów Mistrza Polski zdarzenia doszło w okolicach 20. minuty spotkania, kiedy to przymusowo z boiska musiał zejść Alex Dujszebajew. Środkowy rozgrywający Vive trzymał się za kolano, na boisku nie pojawił się już do końca spotkania i na ten moment nie wiadomo jak poważny jest to uraz.

Druga połowa, podobnie jak pierwsza, rozpoczęła się od szalonych ataków z obu stron. Oba zespoły postawiły w tym meczu na szybkie kontry, bardzo rzadko stosując atak pozycyjny. Po utracie starszego z braci Dujszebajew grę na siebie wziął doświadczony duet Jurecki/Jurkiewicz. Obaj zawodnicy zdobyli łącznie 16 bramek co sprawiło, że to Vive wraca do stolicy województwa świętokrzyskiego w lepszych humorach.

IFK Kristianstad - PGE Vive Kielce 33:34 (15:16)

PGE Vive Kielce:
Ivić, Cupara, Fernandez 3, Jurecki 11, Mamić, Kulesh 4, Jurkiewicz 5, Jachlewski, A. Dujszebajew 1, Lijewski, Janc 3 (3), Moryto 4 (1), Karalek 3, Aginagalde.

IFK Kristianstad:
Kappelin, L. Larsson, Hansson, Nyfjall, Arnarsson 5, Nilsen 6, Cañellas 4, J. Larsson, Gudmundsson 4, Hallen 2, Freiman 1, Ehn, Einarsson 2, Chrintz 5 (3), Halen 4, Jurmala.

Po dzisiejszym zwycięstwie, podopieczni Talanta Dujszebajewa zajmują 3. miejsce w grupie A. Do prowadzącej Barcelony tracą 4 punkty, do drugiego w tabeli Vardaru Skopje - 1.
Kolejny mecz mistrzów Polski w tych rozgrywkach odbędzie się już za tydzień (16.02) w kieleckiej Hali Legionów. Wówczas rywalem "żółto-biało-niebieskich" będzie, zamykające obecnie grupową tabelę, francuskie Montpellier.