Lotto Ekstraklasa: Lechia znów zwycięża

• Data publikacji: 09.02.2019, 22:30

W ostatnim sobotnim meczu 21. kolejki Lotto Ekstraklasy lider tabeli Lechia Gdańsk podejmował na swoim stadionie "rycerzy wiosny" czyli Pogoń Szczecin. Lechiści wygrali 2:1, zdobywając zwycięskiego gola na kwadrans przed końcem meczu.

Faworytem tego starcia byli gdańszczanie i stosunkowo szybko potwierdzili te przypuszczenia, zdobywając w 8. minucie gola. Z rzutu wolnego fantastycznie przymierzył Filip Mladenović i było 1:0. W kolejnych minutach na boisku wiało nudą, aż do 32. minuty, gdy sędzia podyktował karnego dla Pogoni. Gospodarze mocno protestowali, że faul miał miejsce przed szesnastką, co chwilę później potwierdził VAR. Spas Delev nie skorzystał jednak z dobrej okazji i huknął wysoko nad bramką Lechii.

Po zmianie stron, po dziesięciu minutach, "Portowcy" doprowadzili do wyrównania. W polu karnym faulował Patryk Lipski, a jedenastkę bezbłędnie wykonał Kamil Drygas. Goście chcieli pójść za ciosem, ale nie za bardzo im to wychodziło. W 75. minucie na prowadzenie ponownie wyszli biało-zieloni. Dośrodkowanie z rzutu wolnego, z boku pola karnego, skutecznie wykończył głową Flavio. Wynik nie uległ już zmianie i podopieczni Piotra Stokowca zainkasowali kolejne, cenne trzy punkty.

Lechia Gdańsk 2:1 Pogoń Szczecin (1:0)

Bramki: Mladenović (8'), Flavio (75') - Drygas (55' k.)

Lechia: Kuciak - Fila (86' Joao Nunes), Nalepa, Augustyn, Mladenović - Lipski (56' Makowski), Łukasik, Kubicki - Flavio, Sobiech, Żukowski (46' Michalak)

Pogoń: Załuska - Walukiewicz, Podstawski (85' Kozulj), Matynia, Stec - Malec, Delev (74' Kowalczyk), Buksa, Guarrotxena, Drygas - Majewski (80' Żyro)

Żółte kartki: Żukowski, Fila, Łukasik, Makowski - Drygas

Sędzia: Szymon Marciniak