NBA: Paul George lepszy w pojedynku gigantów

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 10.02.2019, 13:35

Paul George i jego Oklahoma City Thunder okazali się minionej nocy lepsi od Houston Rockets 112:117 w najciekawszym wczoraj rozgrywanym meczu na parkietach NBA. Lider zespołu z Oklahoma City rzucił aż 45 punktów i był najjaśniejszą gwiazdą spotkania drużyn z czołówki Zachodu.

Walka o miano najbardziej wartościowego spotkania z Jamesem Hardenem  trwała jednak niemal pełne 48 minut. Dość powiedzieć, że gwiazda ekipy z Houston zakończyła spotkania również przekraczając barierę 40 punktów. Tak samo zacięty był bój o końcowe zwycięstwo w spotkaniu. Prowadzenie zmieniało się wielokrotnie, a jeszcze 32 sekundy przed końcem lepsze były Rakiety. Russel Westbrook skutecznie punktował jednak w końcówce i dał swojemu zespołowi 36 zwycięstwo w sezonie.

Debiut w nowych barwach zaliczył natomiast minionej nocy Marc Gasol. Hiszpan rozpoczął proces aklimatyzacji w jedynym aktualnie zespole NBA z Kanady, spędzając na boisku 19 minut. W ich trakcie udało mu się zaliczyć 7 punktów, asystę i sześć zbiórek. Pierwszoplanowa rola przypadła jednak Kyle Lowry’emu, który musiał dzielnie zastąpić, zmagającego się z bólem kolana Kawhi Leonarda. Raptors poradzili sobie ostatecznie z nieobecnością lidera, jednak zwycięstwo nad słabymi ostatnio Knicks rodziło się w bólach, o czym najlepiej świadczy wyrównany wynik 99:104 dla ekipy z Toronto.

Podobny do Leonarda powód absencji był udziałem Giannisa Antetokounmpo, który nie wystąpił w meczu Milwaukee Bucks z Orlando Magic. Koledzy Greka nie poradzili sobie jednak z brakiem swojego lidera i pokazali bardzo kiepską koszykówkę. Zdobyte jedynie 83 oczka nie mogły dać zwycięstwa nad przeciętnymi Magikami, którzy bezbłędnie wykorzystali słabości najlepszej aktualnie drużynie w całej lidze.

Świadkami niespodziewanego zwrotu akcji byli natomiast kibice zgromadzeni na meczu w Bostonie. Ulubieńcy miejscowej publiczności mieli już 28 punktów przewagi nad ekipą, która pozbyła się niedawno ze swoich szeregów Marcina Gortata. Clippers powoli odrabiali jednak straty, by w ostatniej kwarcie wyjść na pierwsze prowadzenie i nie wypuścić go z rąk już do końcowej syreny.