Premier League: Tottenahm lepszy od Leicester

• Data publikacji: 10.02.2019, 16:30

Wczesnym popołudniem, na londyńskim Wembley, Tottenham podejmował Leicester w meczu 26. kolejki angielskiej Premier League. Gospodarze wygrali 3:1, inkasując kolejne trzy punkty w tym sezonie.

Od pierwszych minut tego spotkania do ataku na bramkę rywala przystąpili gospodarze, ale goście dobrze funkcjonowali w defensywie. Pierwszą groźną sytuację stworzyli właśnie oni, gdy Harry Maguire główkował w stronę bramki, po doskonałym dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Hugo Lloris zdołał jednak wybić piłkę na rzut rożny. Szansę po tym stałym fragmencie gry zmarnował Jonny Evans, posyłając futbolówkę tuż nad poprzeczką. W 19. minucie dobrą okazję do zmiany wyniku miał Danny Rose, ale jego główka została wyłapana przez Kaspera Schmeichela. Co nie udało się Rose'owi, udało się Davinsonowi Sanchezowi, który wykończył wspaniałe dogranie od Christiana Eriksena. Tym samym "Koguty" schodziły na przerwę ze skromnym prowadzeniem.

Po zmianie stron "Lisy" zabrały się do odrabiania strat. Niestety brakowało im skuteczności, a kolejne szanse marnowali Gray, Chilwell i rezerwowy Jamie Vardy, który nie wykorzystał w 60. minucie rzutu karnego. To wszystko zemściło się na przyjezdnych cztery minuty później. Po kombinacyjnej grze, piłkę otrzymał Eriksen i huknął wprost do bramki, tuż przy lewym jej słupku. W 66. minucie ładnym, podkręconym strzałem próbował zaskoczyć Llorisa James Maddison, lecz bezskutecznie. Dziesięć minut potem, Vardy zrehabilitował się za zmarnowanie karnego i zdobył gola kontaktowego, wykorzystując ładne podanie Ricardo Pereiry. W 83. minucie rezerwowy Kelechi Iheanacho zmarnował doskonałą okazję do wyrównania, posyłając piłkę tuż obok prawego słupka. W doliczonym czasie gry, solową akcją popisał się Heung-Min Son i ustalił końcowy rezultat tego starcia.

Tottenham 3:1 Leicester (1:0)

Bramki: Sanchez (33'), Eriksen (64'), Son (90+1') - Vardy (76')

Tottenham: Lloris - Trippier, Sanchez, Vertonghen, Rose (88' Walker-Peters) - Winks, Sissoko, Skipp (71' Alderweireld), Eriksen - Llorente (80' Wanyama), Son

Leicester: Schmeichel - Chilwell, Maguire, Evans, Ricardo Pereira - Ndidi, Tielemans, Barnes (88' Okazaki), Maddison, Ghezzal (72' Iheanacho) - Gray (59' Vardy)

Żółte kartki: Son, Rose, Vertonghen - Tielemans

Sędzia: Michael Oliver