Lotto Ekstraklasa: Korona lepsza w Gdynii

• Data publikacji: 10.02.2019, 17:28

W pierwszym niedzielnym starciu 21. kolejki Lotto Ekstraklasy Arka Gdynia na własnym terenie podejmowała Koronę Kielce. Miejscowi okazali się gościnni. Ekipa znad morza przegrała 1:2.

Od samego początku nie brakowało walki z obydwu stron. Już w trzeciej minucie sędzia sięgnął po żółtą kartkę po faulu Zbozienia. Na pierwszą bramkę czekaliśmy nieco dłużej. Korona objęła prowadzenie w 28. minucie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego premierowego gola w tym sezonie zdobył pochodzący z Kostaryki Felicio Forbes. Koroniarze stworzyli zagrożenie po kornerze także w doliczonym czasie pierwszej połowy. Deja we własnym polu karnym zagrał wtedy piłkę ręką i arbiter wskazał na jedenasty metr. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Kovacević.

Po zmianie stron przyjezdni w dalszym ciągu atakowali. Dziesięć minut po wznowieniu gry dobrą okazję miał Pucko, ale jego uderzenie z ostrego kąta wybronił Steinbors. Korona z każdą minutą dominowała coraz bardziej, ale kolejnej bramki nie była w stanie strzelić. Zemściło się to na kwadrans przed końcem, gdy po zagraniu ze skrzydła z bliska piłkę do bramki Złocisto-Krwistych wpakował Siemaszko. W ostatnich dziesięciu minutach Korona skupiała się na bronieniu wyniku i jak najdłuższym utrzymywaniu się przy piłce. Przyjezdnym wyszło to dobrze i ostatecznie zwyciężyli 2:1.