Serie A: Juventus wyraźnie lepszy od Sassuolo

• Data publikacji: 10.02.2019, 20:00

Na Mapei Stadium w Sassuolo gospodarze podejmowali aktualnych mistrzów Włoch Juventus Turyn. Goście wygrali dość pewnie 0:3, dominując zwłaszcza w drugiej połowie.

Faworytem tego meczu byli goście, ale to zielono-czarni lepiej rozpoczęli. Już w 3. minucie bliski szczęścia, po dobrym strzale z granicy pola karnego, był Stefano Sensi. Jednak piłka przeleciała minimalnie obok prawego słupka. Chwilę potem jeden z gospodarzy został powalony w szesnastce, ale sędzia pokazał żeby grać dalej. Powtórka VAR tylko potwierdziła jego wcześniejszą decyzję. W 16. minucie, w kierunku bramki Wojciecha Szczęsnego, huknął Manuel Locatelli, ale Polak zdołał w ostatniej chwili zbić futbolówkę na róg. Siedem minut potem skutecznie zaatakowało Juve. Sami Khedira wykorzystał spore zamieszanie w polu karnym i z bliska wepchnął piłkę do siatki. W doliczonym czasie pierwszej połowy szansę na drugiego gola miał jeszcze Khedira, lecz główka Niemca była minimalnie niecelna.

Po zmianie stron, w 52. minucie, Cristiano Ronaldo trafił do bramki, ale Paolo Mazzoleni odgwizdał w tym przypadku spalonego i nie uznał tego gola. 180 sekund później z dystansu uderzał Domenico Berardi, lecz nieznacznie chybił. Na kolejną dobrą okazję czekaliśmy do 66. minuty, gdy Mattia De Sciglio dopadł do odbitej piłki i tuż sprzed pola karnego strzelił obok lewego słupka. Cztery minuty potem było już jednak 0:2, a na listę strzelców wpisał się Ronaldo, wykańczając dogranie Pjanicia z kornera. W samej końcówce "Stara Dama" dobiła gospodarzy, a konkretnie zrobił to rezerwowy Emre Can, który chwilę wcześniej pojawił się na murawie. Były gracz Liverpoolu otrzymał podanie od CR7 i pewnie uderzył w prawy dolny róg, nie dając żadnych szans Andrei Consigliemu.

Sassuolo 0:3 Juventus (0:1)

Bramki: Khedira (23'), Ronaldo (70'), Can (86')

Sassuolo: Consigli - Lirola, Magnani, Peluso, Rogeiro - Locatelli, Sensi, Bourabia (79' Magnanelli) - Berardi, Babacar (59' Boga), Djuricić (56' Matri)

Juventus: Szczęsny - Alex Sandro, Caceres, Rugani, De Sciglio - Matuidi (85' Can), Pjanić, Khedira (67' Bentancur) - Ronaldo, Mandzukić, Bernardeschi (83' Dybala)

Żółte kartki: Magnani, Bourabia, Lirola - Pjanić, Alex Sandro

Sędzia: Paolo Mazzoleni