Legia górą w derbach Mazowsza

• Data publikacji: 10.02.2019, 19:53

W drugim niedzielnym starciu Lotto Ekstraklasy byliśmy świadkami derbów Mazowsza. Prym w województwie będzie wiodła Legia, która wygrała 1:0 po golu Jędrzejczyka.

Początek należał do Legii, która od samego początku starała się dominować. Już w 14. minucie piłka zatrzepotała w siatce gospodarzy, jednak gol ze względu na ofsajd nie został uznany. Trzy minuty później znów było bardzo gorąco pod bramką Wisły. Uderzał uderzał głową tyłem do bramki, jednak piłka po jego strzale zatrzymała się na słupku. To były dwie najgroźniejsze sytuacje w pierwszej połowie. Mimo przewagi Legia nie zdołała osiągnąć więcej, z kolei Nafciarze ograniczyli się do niecelnych strzałów z dystansu.

Dużo więcej ciekawego działo się po przerwie. Kilka minut po zmianie stron doszło do ogromnego zamieszania pod bramką Wisły. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego sporo roboty miał Dahne, który jednak dwukrotnie popisał się świetną interwencją. Parę chwil później z drugiej strony boiska na strzał z linii pola karnego zdecydował się Merebashvili, ale po jego uderzeniu piłkę nad poprzeczkę przerzucił Majecki. Najważniejsze dla tego meczu działo się jednak w 65. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową do bramki skierował Artur Jędrzejczyk. Jak się okazało, był to gol na wagę trzech punktów i zwycięstwa Legionistów.