Koszykówka - EBLK: podsumowanie 17. kolejki

• Data publikacji: 10.02.2019, 20:11

Coraz bliżej do końca rundy zasadniczej Energa Basket Ligi Kobiet, ale także coraz ciekawiej. Kibice w Lublinie oglądali niesamowitą pogoń swojego zespołu i dogrywkę. Ciekawie było też w Gdyni.

W Lublinie miejscowa Pszczółka podejmowała Ślęzę Wrocław. Ostatnio ekipa z lubelskiego jest coraz mocniejsza we własnej hali, po kontuzji do gry wróciła Magdalena Szajtauer. W sobotę także Pszczółka dobrze rozpoczęła spotkanie, do przerwy prowadziła z drużyną prowadzoną przez Arkadiusza Rusina. Trzecią kwartę wrocławianki wygrały różnicą 11 punktów i wyszły na pewne prowadzenie. W ostatnich minutach Ślęza powiększała przewagę i na trzy minuty przed końcem meczu było już 75:60. W końcówce niesamowitą skutecznością popisały się gospodynie, dzięki Katerynie Rymarenko i Briannie Kiesel Pszczółka doprowadziła do dogrywki. W dodatkowym czasie gry lepsze już były miejscowe, dzięki czemu z kolejnego triumfu cieszyły się lublinianki.

W hicie kolejki Arka Gdynia podejmowała Wisłę Kraków. Pierwsza połowa padła łupem gości, a po przerwie w pogoń rzuciły się miejscowe. Przed ostatnią kwartą było 55:58. W decydujących minutach prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie, aż w ostatnich sekundach błędy popełniła Wisła, która miała szansę na zwycięstwo. Ostatecznie wygrała Arka, która była skuteczniejsza w decydujących momentach. W pozostałych meczach 17. kolejki EBLK pewnie zwyciężały faworytki.

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - 1KS Ślęza Wrocław 88:82 (po dogrywce)
Energa Toruń - Enea AZS Poznań 90:51
TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Widzew Łódź 58:77
PGE MKK Siedlce - InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski 69:97
Arka Gdynia - Wisła CanPack Kraków 76:71
Sunreef Yachts Politechnika Gdańska - CCC Polkowice 68:89