LSK: Wrocław i Łódź dziś z punktami

• Data publikacji: 10.02.2019, 22:21

W kobiecej lidze mecze 18. kolejki rozegrały siatkarki z Wrocławia, które pokonały Ostrowiec Świętokrzyski 3:1. W drugim meczu faworytki z ŁKS Commercecon Łódź wygrały z Energą MKS Kalisz, także 3:1.

W pierwszym meczu zmierzyły się siatkarki, które nie radzą sobie w LSK. Ostrowiec zajmuje ostatnią pozycję, natomiast Wrocław był przedostatni, ale tą wygraną udało im się wskoczyć o oczko wyżej w tabeli. Zawodniczki z Dolnego Śląska zaczęły od wygranej seta do 22, ale w kolejnej partii miały przestój. Zdołały ugrać 17. punktów, ale panie ze Świętokrzyskiego pokazały, że nie chcą odpuścić spotkania i wrocławianki musiały wziąć się w garść. Tak też się stało - to one w trzeciej partii rozgromiły rywalki, pokonując je 25:13. Czwarty set był już bardziej zacięty. Po grze punkt za punkt doszło do długiej walki na przewagi, którą wygrały zawodniczki z Volley.

#VolleyWrocław – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1  (25:22:, 17:25, 25:13, 32:30)

Składy zespołów:
#VolleyWrocław: Piśla (6), Rasińska (18), Soter (9), Murek (18), Gajewska (4), Łozowska (13), Kuziak (libero) oraz Kelner i Potokar (12)
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Wojtowicz (10), Geyko (4), Kasprzak (11), Dorsman (15), Łyszkiewicz (15), Trach (5), Kucińska (libero) oraz Pauliukouskaya (libero), Czapla i Oktaba

Drugi mecz zakończył się takim samym wynikiem, jak ten poprzedni. Zdecydowanymi faworytkami spotkania były siatkarki z Łodzi i też bardzo dobrze zaczęły tę grę z kaliszankami. Wygrały pierwszą partię do 19. W kolejnej jednak nie było już tak pięknie, bo to MKS wyrównał stan setów. Ta dobra passa nie trwała długo, bo ŁKS szybko podniósł się z chwilowej słabości. W kolejnych dwóch setach zmiotły rywalki z parkietu, pokonując je do 14.

ŁKS Commercecon Łódź – Energa MKS Kalisz 3:1  (25:19, 21:25, 25:14, 25:14)