Znowu Trump! Anglik triumfuje w Coral World Grand Prix!

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 10.02.2019, 22:47

Judd Trump wygrywa Coral World Grand Prix! 28-letni snookerzysta pokonał w finale swojego starszego rodaka - Ali Cartera - 10:6. Dzięki temu zdobył trzeci tytuł w obecnym sezonie - po Northern Ireland Open i Mastersie. Fenomenalny występ "The Ace'a!"

W finale turnieju Coral World Grand Prix w Cheltenham najlepszy do tej pory zawodnik sezonu - Judd Trump - zmierzył się z wracającym po kilkunastu miesiącach przerwy na szczebel finałowy - Alim Carterem. Karta spotkań między tymi zawodnikami przed tym meczem prezentowała się dość bogato, choć wiele meczów obejmowało rozgrywki Championship League Snooker albo starego formatu Premier League. Jeśli chodzi o poważniejsze mecze, pierwsze takie spotkanie miało miejsce w drugiej rundzie MŚ 2016, gdy Carter wygrał po deciderze 13:12. W kolejnym sezonie w German Masters lepszy okazał się Trump, pokonując rywala 5:0, ale Carter zrewanżował się wygraną 5:2 w China Championship.

Faworytem dzisiejszego starcia był Trump. Pierwsze partie tego pojedynku wydawały się być jednak rozgrywane pod dyktando starszego z Anglików. Carter grał wolno, metodycznie, taktycznie narzucając swój styl gry rywalowi. Po pierwszym frejmie wygranym 68:16 prowadził "The Ace", ale "Captain" zwyciężył w kolejnych dwóch partiach - 73:59 oraz 70:9. W czwartej partii wyrównał faworyt meczu, wreszcie zaliczając wysokie podejście w meczu (113 punktów), a po przerwie dołożył jeszcze trzy partie, wbijając przy okazji 63 i 54 - to dało prowadzenie 5:2. Ostatnimi dwoma partiami pierwszej sesji panowie podzielili się po równo - najpierw 88 wbił Carter, potem 132 w brejku zaliczył Trump - była to jego druga setka w tym meczu.

Panowie wyszli na drugą sesję przy wyniku 6:3. Lepiej zaczął Carter, wbijając (prawie) setkę - 99 punktów w brejku. Kolejna partia obyła się bez wysokiego podejścia, ale Trump wyszedł na 7:4. Kolejne frejmy przed regulaminową przerwą padły jednak łupem Cartera i "The Ace" mógł się zacząć trochę bać o swoją przewagę, szczególnie, że druga z tych partii została mu brutalnie wykradziona. To było jednak wszystko, na co zdobył się w tym meczu Ali Carter. Trump dobrze spożytkował przerwę, wrócił do stołu i wbił 71, 78 oraz 54 punkty i dzięki temu sięgnął po trzeci tytuł w sezonie - po Northern Ireland Open oraz Mastersie.

Judd Trump - Alister Carter 10:6
68-16, 59-73, 9-70, 125-4 (113), 71-2 (63), 72-1, 106-8 (54), 20-95 (88), 132-0 (132), 0-133 (99), 67-37, 0-83 (83), 67-69, 72-13 (71), 78-1 (78)