Ligue 1: PSG krok po kroku zmierza po mistrzostwo

• Data publikacji: 10.02.2019, 23:20

Wygrana PSG, OGC Nice lepsza od Olympique Lyonu, kolejny remis i czerwona kartka w wykonaniu AS Monaco. Za nami mało spektakularna kolejka francuskiej Ligue 1.

Paris Saint-Germain powoli dobija do 60 punktów w lidze. Tym razem mistrzowie Francji wygrali skromnie z Girondins Bordeaux 1:0. Wybawcą paryżan został Edinson Cavani, który w 42. minucie wykorzystał rzut karny. Trener Thomas Tuchel pozwolił sobie jednak na sporą rotację przed meczem w Lidze Mistrzów. W wyjściowym składzie pojawili się: Nsoki, Diaby, Nkunku, Kimpembe, Choupo-Moting czy Dani Alves w środku pola. Z ławki wszedł również Dagba. Ciekawostką jest fakt, że PSG w meczu z Girondins dysponowało jedynie sześcioma rezerwowymi. Wszystkie siły na wtorkowy mecz z Manchesterem United.

"Problemu" z rozgrywkami pucharowymi nie mają już gracze AS Monaco, ponieważ ze wszystkich poodpadali. Piłkarze z księstwa zremisowali na wyjeździe z Montpellier 2:2. Jest to spora niespodzianka, bowiem gospodarze zajmują obecnie czwartą pozycję w tabeli, podczas gdy Monaco znajduje się na 18. miejscu. Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla przyjezdnych. Już w 14. minucie premierowego gola zdobył nowy nabytek monakijczyków - Gelson Martins - dla którego był to dopiero trzeci występ we Francji. W 66. minucie wyrównał jednak Gaetan Laborde. Kilkanaście minut później AS Monaco po raz kolejny wyszedł na prowadzenie, tym razem za sprawą Falcao, który odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym. Gdy było naprawdę blisko, aby podopieczni Leonardo Jardima zgarnęli trzy punkty, to w 1. minucie doliczonego czasu sędzia przyznał rzut karny dla gospodarzy. Jedenastkę wykorzystał Andy Delort i tym samym obie drużyny podzieliły się punktami. Tuż przed ostatnim gwizdkiem drugą żółtą kartkę obejrzał Jemerson. Jest to czwarta czerwona kartka dla Monaco w ostatnich trzech tygodniach. Cały mecz rozegrał Kamil Glik, obejrzał w 90. minucie żółtą kartkę.

Rzut karny zadecydował o wygranej OGC Nice z Olympique Lyon. Gracze Patricka Vieiry rozegrali wyrównany mecz z Olympique, jednak trzy punkty zapewniła im pewnie wykonana "jedenastka" w wykonaniu Remi Waltera. 23-latek dopiero od nowego roku przebił się na stałe do składu, a już potrafi wziąć na swoje barki tak odpowiedzialne zadanie jak wykonanie decydującego rzutu karnego.

Wyniki 24. kolejki:

FCO Dijon - Olympique Marsylia 1:2 (1:0)

18' Marie - 56' Balotelli, 74' Ocampos

PSG - Girondins Bordeaux 1:0 (1:0)

42' Cavani (rzut karny)

RC Strasbourg - ACO Angers 1:2 (0:1)

87' Prcic - 35', 55' Kanga

Amiens - SM Caen 1:0 (0:0)

64' Konante

Montpellier - AS Monaco 2:2 (0:1)

66' Laborde, 90+1' Delort (rzut karny) - 14' Martins, 82' Falcao

Nantes - Olympique Nimes 2:4 (2:0)

15' Coulibaly, 38; Majeed - 47' Guillaume, 69' Bobichon, 85' Ferri, 89' Thioub

FC Toulouse - Stade de Reims 1:1 (0:0)

81' Gradel - 54' Oudin

EA Guingamp - OSC Lille 0:2 (0:0)

47' Leao, 90+3' Remy

Stade Rennes - AS Saint-Etienne 3:0 (1:0)

21' Niang, 87' Ben Arfa (rzut karny), 90+1' Hunou

OGC Nice - Olympique Lyon 1:0 (0:0)