NHL: Tampa Bay Lightning pozostaje w świetnej formie

• Data publikacji: 11.02.2019, 10:10

Gracze Tampa Bay Lightning wygrali z Florida Panthers 5:2 i umocnili się na pozycji liderów Wschodu. Ważne zwycięstwa zaliczyli także hokeiści z St. Louis Blues oraz z Winnipeg Jets.

Tampa Bay Lightning nie zwalnia tempa i wygrywa 41. mecz w sezonie. Liderzy Konferencji Wschodniej wygrali 5:2 na wyjeździe z Florida Panthers. Zrobili to bez większych problemów. Na prowadzenie wyszli już w 5. minucie, kiedy to do siatki trafił Nikita Kucherow. W drugiej tercji gospodarze zdobyli dwa gole, dzięki czemu mogli jeszcze żywić nadzieje na dobry rezultat. W ostatnich 20 minutach jednak popełnili oni proste błędy, za które otrzymali kary minutowe. Taka drużyna jak Tampa Bay Lightning tylko na to czekała. Najlepsza drużyna Wchodu dwukrotnie wykorzystała grę w przewadze i ostatecznie wygrała 5:2.

Dogrywka była potrzebna, żeby rozstrzygnąć mecz Nashville Predators z St. Louis Blues. Gospodarze z Nashville mieli okazję na wskoczenie na drugie miejsce w tabeli. Hokeiści St. Louis Blues jednak byli w świetnej dyspozycji i w drugiej tercji zdobyli trzy bramki, tracąc przy tym tylko jedną. Predators w trzeciej części odwdzięczyli się tym samym i w rezultacie potrzebna była dogrywka. Ta nie trwała długo. Gościom z St. Louis wystraczyło 16 sekund na zdobycie złotego gola. Do siatki trafił Władymir Tarasenko. Rosjanin dzięki temu skompletował hat-tricka.

Potknięcie Predators błyskawicznie wykorzystali Winnipeg Jets, którzy wygrali z Buffalo Sabres 3:1 i dzięki temu zajmują obecnie pozycje wicelidera Zachodu. Odrzutowce przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę dopiero w trzeciej tercji, kiedy to do siatki najpierw trafił Blake Wheeler, a później Mark Scheifele.