PGNiG Superliga: wielkie emocje w Głogowie, zwycięstwa faworytów

• Data publikacji: 11.02.2019, 13:24

W niedzielę zakończyła się 17. kolejka PGNiG Superligi. Najwięcej emocji przyniosło spotkanie w Głogowie, gdzie miejscowy Chrobry pokonał jedną bramką Azoty Puławy. Kolejne zwycięstwa odniosła też najlepsza trójka - PGE Vive Kielce, NMC Górnik Zabrze i Orlen Wisła Płock.

Chrobry Głogów 34:33 Azoty Puławy

Pierwsza część meczu była niezwykle zacięta, a wynik oscylował w granicach remisu. W bramce gospodarzy dobrze spisywał się Rafał Stachera, a do bramki Azotów trafiali głównie Stanisław Makowiejew, Michał Bartczak oraz Kamil Sadowski. Na kilka minut przed syreną ogłaszającą przerwę Chrobry prowadził - 15:12, ale goście zdołali odrobić straty i pierwsza połowa zakończyła się remisem po 16. Po zmianie stron sygnał do ataku znów dał Sadowski, który trafił trzy razy z rzędu. Głogowianom wychodziła zarówno gra w ataku, jak i w obronie, dzięki temu w 53. minucie prowadzili już - 32:27. Przyjezdni nie zamierzali się jednak łatwo poddać i zerwali się raz jeszcze. Zdobyli cztery bramki i w szeregach gospodarzy zrobiło się nerwowo. Ostatecznie skończyło się na wyniku - 34:33 dla Chrobrego.