PGNiG Superliga kobiet: dwie twarze KPR-u Gminy Kobierzyce

• Data publikacji: 11.02.2019, 14:14

W PGNiG Superlidze kobiet także rozegrano 17. kolejkę, w której dość nieoczekiwanie KPR Gminy Kobierzyce przegrał na własnym parkiecie z Energą AZS Koszalin.

KPR Gminy Kobierzyce 17:18 Energa AZS Koszalin

Początek meczu nie zapowiadał dramatu kobierzyczanek w tej części gry. Gospodynie dość szybko wyszły na prowadzenie - 2:0, ale przyjezdne odpowiedziały i to z nawiązką. W kolejnych minutach zespół z Koszalina zaczął agresywnie grać w obronie, a Izabela Prudzienica skutecznie zamurowała dostęp do swojej bramki. W efekcie tego, gospodynie przez kwadrans nie rzuciły ani jednej bramki i na przerwę schodziły, przegrywając - 6:11. Po zmianie stron na parkiet wyszedł zupełnie odmieniony zespół Kobierzyc. W ataku brylowała Aleksandra Kucharska, a między słupkami świetnie spisywała się Monika Ciesiółka. Trójkolorowym udało się doprowadzić do wyrównania i na pięć minut przed końcem było po 17. Ostateczny cios, Energa AZS zadała, wykorzystując grę w przewadze, gdy na ławce kar wylądowała Monika Koprowska.