DKB Bundesliga: dobry mecz Wyszomirskiego, wygrana Minden w hicie kolejki

• Data publikacji: 11.02.2019, 16:33

Na niemieckich parkietach zakończyła się 20. kolejka DKB Bundesligi. Zwycięstwa odnosiły w niej zespoły Polaków - TBV Lemgo Lippe, SC Magdeburg oraz SC DHFK Leipzig. Najciekawiej było jednak w starciu sąsiadów z ligowej tabeli - HC Erlangen z TSV GWD Minden.

HC Erlangen 25:29 TSV GWD Minden

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po czterech minutach prowadzili - 3:1. Z biegiem czasu, przyjezdni odrobili straty i wyszli na prowadzenie, które sumiennie powiększali. W efekcie tego, do przerwy było - 10:14. Po zmianie stron goście dołożyli jeszcze dwa trafienia, ale potem, w 38. minucie zrobiło się już tylko - 15:18. Jeszcze mniej było na dziesięć minut przed końcem, kiedy to gospodarze zbliżyli się na dwie bramki. Końcówka należała jednak do szczypiornistów z Minden, którzy triumfowali ostatecznie - 25:29. Najskuteczniejszym zawodnikiem wśród przegranych był autor 11 bramek - Nico Buedel, zaś w Minden Kevin Maageroe Gulliksen - 6 trafień.

Udany występ w barwach TBV Lemgo Lippe zaliczył polski bramkarz Piotr Wyszomirski, który grał przez 38 minut i bronił ze skutecznością 32%. Jego drużyna pokonała zaś, Fuechse Berlin - 34:30. Ze zwycięstw swoich ekip cieszyli się w ten weekend również Piotr Chrapkowski i Maciej Gębala. Odpowiednio SC Magdeburg pokonał MT Melsungen, a SC DHFK Leipzig ograł SG BBM Bietigheim.