Futsal: hit dla Rekordu, kolejka gospodarzy

• Data publikacji: 11.02.2019, 22:00

Za nami kolejna seria zmagań w ramach Futsal Ekstraklasy. W każdym ze spotkań lepsi okazywali się gospodarze. Kolejka zakończona została hitem w Bielsku-Białej, który okazał się jednak jednostronnym pojedynkiem. Rekord nie pozostawił złudzeń FC Toruniowi i zwyciężył 5:0!

Początkowo wydawało się, że w Bielsku-Białej do samego końca ważyć się będą losy tego pojedynku. Obramowanie bramki ostrzeliwane było z obydwu stron. W siódmej minucie kontuzji doznał młody golkiper torunian, Wędołowski, który spędził jeszcze trochę czasu na parkiecie, ale po wpuszczeniu dwóch goli i coraz mocniej odczuwanego bólu został zastąpiony przez powracającego po złamaniu ręki Naparło. Bielszczanie nie zamierzali się zatrzymywać i jeszcze przed przerwą dorzucili dwa gole. Najlepszą okazję na gola dla przyjezdnych miał Kriezel, który jednak nie wykorzystał przedłużonego rzutu karnego. Wynik spotkania w 37. minucie mocnym strzałem ustalił Bondar. Ten sam zawodnik mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie Rekordu, ale w ostatniej minucie nie wykorzystał rzutu karnego z dziesięciu metrów

Porażka torunian z całą pewnością ucieszyła drużynę Gatty Active Zduńska Wola. Wicemistrzowie Polski nie bez trudu uporali się z AZS-em UŚ Katowice i zmniejszyli dystans do wicelidera do dwóch punktów. Powody do zadowolenia mają także gliwiczanie. Piast wygrał z Red Dragons Pniewy 5:1 i po raz pierwszy w tym sezonie znajduje się w pierwszej szóstce. Cały czas na dnie znajdują się Pogoń oraz Uniwersytet Gdański. Ekipy z północy solidarnie przegrały swoje mecze i w dalszym ciągu okupują ostatnie dwie lokaty.

Aktualna tabela Futsal Ekstraklasy dostępna jest TUTAJ.