LSK: zwycięstwo łodzianek

• Data publikacji: 11.02.2019, 21:50

W jedynym dzisiaj spotkaniu 18. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet zawodniczki Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz podejmowały Grot Budowlane Łódź. Zespół gości w dobrym stylu zrewanżował się za porażkę sprzed paru tygodni, zwyciężając 3:0.

Od początku tego meczu na parkiecie brylowały łodzianki, które szybko zbudowały sobie kilkupunktową przewagę (5:11). Po paru minutach straty zaczęły jednak odrabiać gospodynie (15:18), by w konsekwencji doprowadzić do nerwowej końcówki (19:20). Bydgoszczanki dwukrotnie miały szansę wyjść na prowadzenie, ale nie wykorzystywały swoich okazji. Wykorzystywała je z kolei Jovana Brakocević, która skutecznym atakiem zakończyła pierwszą odsłonę.

Początek drugiego seta był zupełnie odmienny do pierwszego. Gospodynie wyszły na prowadzenie (5:2). W przeciwieństwie do rywalek w poprzedniej partii, szybko je jednak straciły (9:8), a nawet zaczęły przegrywać (15:12). W końcówce ponownie jednak "dogoniły" rywalki (21:22), ale wtedy nastąpił zastój w ich grze. Łodzianki zanotowały trzy skuteczne akcje, co dało im piłkę setową (24:21). Pierwszej nie wykorzystały, ale zwieńczyły swoje dzieło po zagrywce rywalek.

Trzeci set był najbardziej nierównym w całym spotkaniu. Co chwilę na prowadzenie wychodziła to jedna, to druga drużyna. Drużyna gospodyń wygrywała już 20:17, by za chwilę stracić prowadzenie i znowu nadrabiać wynik. Bydgoszczanki musiały bronić piłek meczowych, jednak udało im się i doprowadziły do gry na przewagi. Na ich nieszczęście tam znowu lepsze okazały się rywalki, które zwyciężyły w całym spotkaniu 3:0.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - Grot Budowlani Łódź 0:3 (23:25, 22:25, 25:27)

MVP: Jovana Brakocević (Grot Budowlani Łódź)

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz: Gałucha, Mazurek, Krzywicka, Misiuna, Balmas, Ziółkowska, Jagła (libero) oraz Fedusio, Różyńska, Kuligowska

Grot Budowlani Łódź: Brakocević, Stoltenborg, Stysiak, Śmieszek, Babicz, Pencova, Stenzel (libero) oraz Bączyńska, Tobiasz, Urban