EYOF 2019 - curling: kolejny wygrany mecz Biało-czerwonych

  • Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 12.02.2019, 18:55

Reprezentacja Polski curlerów kontynuuje zwycięską passę podczas zawodów Europejskiego Festiwalu Młodzieży Europy. Po pierwszym pewnym zwycięstwie z Chorwacją, dziś Biało-czerwoni zwyciężyli Słoweńców 8:6.

 

Polacy w Sarajewie są dowodzeni przez skip Victorię Sitkiewicz, a naszą reprezentację uzupełniają: Mateusz Chojnowski, Karolina Ejsmont, i Arkadiusz Ościk. We wczorajszym inauguracyjnym meczu turnieju, Polacy pokonali 15:3 Chorwację, dziś przyszła pora na starcie ze Słoweńcami, którzy w dniu wczorajszym przegrali 10:6 ze Szwajcarami.

 

Biało-czerwoni świetnie zaczęli spotkanie, pierwszy end wygrywając 3:0 - jak się potem okazało - najwyżej w spotkaniu. Kolejną partię Słoweńcy przejęli tylko za jeden punkt, po czym Biało-czerwoni odpowiedzieli wygraną 2:0 i na tablicy wyników było 5:1. Kolejną rozgrywkę w takim samym stosunku jak rywale wygrali Słoweńcy, ale Biało-czerwoni znowu odpowiedzieli wygraną za jeden punkt. Przy wyniku 6:3 nasza drużyna była już bardzo blisko wygrania meczu. Kolejny end zakończył się zwycięstwem naszych rywali 1:0, a dwie ostatnie partie oba zespoły rozdzieliły po równo - każdy zespół wygrał 2:0 (najpierw Polacy, potem Słoweńcy) i końcowy wynik spotkania był pomyślny dla Polaków - 8:6. 

 

W naszej grupie dziś swoje trzecie zwycięstwo odnieśli Szwajcarzy (6:5 z Włochami), lokując się na miejscu dla lidera grupy. Drugie miejsce zajmują Polacy. Prawdziwym pogromem zakończył się mecz Norwegia - Chorwacja (18:0). Było to jednak dopiero pierwsze zwycięstwo Skandynawów, którzy w grupie zajmują 5. miejsce. Jutro odbędą się aż trzy sesje gier. Nasza drużyna zagra o 8:30 ze Szwajcarami i o 15:30 z Norwegią.

Radosław Kępys – Poinformowani.pl

Radosław Kępys

Mam 30 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wcześniej od 2015 roku pisałem dla igrzyska24.pl. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo, pływanie, siatkówkę i siatkówkę plażową, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.