NHL: Tampa zwycięska w hicie

• Data publikacji: 13.02.2019, 10:00

Dzisiejszej nocy rozegrano aż 12 spotkań ligi NHL. Co ciekawe, wszystkie zakończyły się w podstawowym czasie gry. W najbardziej interesującym meczu Tampa Bay Lightning wygrała z Calgary Flames.

Tampa rozpoczęła mecz we własnej hali od mocnego uderzenia. Po bramkach Pointa, Paquettta i Kuczerowa Błyskawice prowadziły już 3:0. Po pierwszej tercji było 3:1, bo gola w przewadze strzelił Mark Giordano. W drugiej tercji Tampa wróciła na trzybramkowe prowadzenie. W ostatniej części meczu bramkę na 6:2 zdobył Steven Stamkos. Trzecie trafienie dla Flames zaliczył jeszcze Sean Monahan, ustalając wynik na 3:6. Trzy asysty zaliczył aż Nikita Kuczerow, który jest liderem ligi w tej klasyfikacji. Tampa prowadzi z coraz większą przewagą w tabeli w Konferencji Wschodniej. Na Zachodzie Calgary spadło na 3. pozycję.

Nowym liderem Konferencji Zachodniej jest Winnipeg Jets. Odrzutowce w meczu z New York Rangers prowadzili 2:0 po trafieniach Marka Scheifelego. Rangers jednak wyszli na prowadzenie, ale to Winnipeg wygrało 4:3. Aż osiem bramek zdobyło St.Louis Blues, które pokonało 8:3 New Jersey Devils. Po dwa gola strzelili Alex Pietrangelo i Iwan Barbaszew.

W innych meczach również padało wiele bramek. Boston Bruins wygrało 6:3 z Chicago Blackhawks. Philadelphia Flyers pokonali 5:4 Minnesotę Wild. Wynikiem 5:2 zakończyły się mecze Arizona Coyotes z Vegas Golden Knights i Toronto Maple Leafs z Colorado Avalanche.

Tampa Bay Lightning - Calgary Flames 6:3 (3:1, 2:1, 1:1)
Buffalo Sabres - New York Islanders 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Boston Bruins - Chicago Blackhawks 6:3 (3:1, 1:1, 2:1)
Vegas Golden Knights - Arizona Coyotes 2:5 (0:0, 2:2, 0:3)
Colorado Avalanche - Toronto Maple Leafs 2:5 (1:1, 0:3, 0:1)
Winnipeg Jets - New York Rangers 4:3 (2:0, 0:2, 2:1)
Columbus Blue Jackets - Washington Capitals 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Florida Panthers - Dallas Stars 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Ottawa Senators - Carolina Hurricanes 1:4 (1:0, 0:0, 0:4)
St.Louis Blues - New Jersey Devils 8:3 (3:1, 3:0, 2:2)