Liga Mistrzów CEV: wyjazdowy triumf ZAKSY

• Data publikacji: 13.02.2019, 20:28

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle odnieśli bardzo ważne zwycięstwo w meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów, pokonując na wyjeździe VK Karlovarsko 3:0.

ZAKSA łatwo pokonała w Karlovych Varach miejscowy zespół VK Karlovarsko, ogrywając Czechów w trzech setach. Tym samym zawodnicy z województwa Opolskiego nadal pozostają w walce o ćwierćfinał Ligi Mistrzów. Od początku meczu, kędzierzynianie narzucili swój styl gry, a na rozegraniu brylował Benjamin Toniutti. W ataku, skutecznymi zagraniami, wspierali go Aleksander Śliwka oraz Mateusz Bieniek. W efekcie tego, szybko wypracowali sobie kilku-punktową przewagę i wygrali tego seta do - 19. W drugiej partii, podopieczni Andrei Gardiniego nieco się rozluźnili, co skrzętnie wykorzystywali gospodarze. Mimo to, w końcówce ZAKSA wykazała dużo większe doświadczenie i ostatecznie zwyciężyła do - 23. W ostatniej części spotkania, siatkarze z Kędzierzyna-Koźle dobili swoich rywali. Czesi popełniali mnóstwo niewymuszonych błędów, a Olek Śliwka był nie do zatrzymania zarówno w ataku, jak i defensywie. To wszystko złożyło się na triumf gości do - 18, a w całym meczu - 3:0.

VK Karlovarsko - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (19:25, 23:25, 18:25)

VK Karlovarsko: Patocka, Zmrhal, Van Haarlem, Beer, Vasina, Rejlek, Pfeffer (libero) oraz Dzavoronok, Penrose, Wiese

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Shaw, Toniutti, Bieniek, Wiśniewski, Śliwka, Szymura, Zatorski (libero) oraz Koppers, Stępień, Kalembka

MVP: Aleksander Śliwka (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)