Koszykówka - Euroliga: ważne zwycięstwo CCC!

• Data publikacji: 13.02.2019, 20:50

Mistrzynie Polski w środę zwyciężyły w Rosji, dzięki czemu nadal liczą się w walce o awans do fazy pucharowej. Do końca już tylko jedna seria spotkań.

Po porażce we Włoszech przed tygodniem, kiedy koszykarki CCC Polkowice uległy Familii Schio 69:83, wydawało się, że mistrzynie Polski będą miały problem, aby wyjść z grupy. Tym bardziej, że Włoszki w tabeli były za naszym zespołem, a kolejni rywale byli przed Polkami.

W środę polkowiczanki grały w Orenburgu, gdzie rywalizowały z miejscową Nadieżdżą. W pierwszym meczu, który odbył się w Polkowicach, górą były gospodynie. Mistrzynie Polski wtedy pokonały dość wyraźnie rywalki. Początek spotkania w Rosji nie wyglądał najlepiej w wykonaniu ekipy z Energa Basket Ligi Kobiet. Na szczęście Nadieżda nie była w stanie wywalczyć większej przewagi i pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem gospodyń 18:12. Do przerwy ta różnica się utrzymywała.

W drugiej połowie mistrzynie Polski wzięły się za odrabianie strat. Polkowiczanki bardzo ambitnie goniły rywalki i na niespełna cztery minuty przed końcem trzeciej kwarty udało im się wyjść na prowadzenie. Ostatecznie po tej części jeszcze przegrywały, ale już tylko 47:49 i zwycięstwo było w ich zasięgu. Udowodniły to w ostatniej kwarcie, kiedy w końcówce zdobyły kilka oczek przewagi, której miejscowe nie zdołały odrobić.

To zwycięstwo bardzo pomogło mistrzyniom Polski. Obecnie są one wśród drużyn, które wywalczą awans, ale przed CCC jeszcze jedno trudne spotkanie. W ostatniej kolejce, we własnej hali podejmą drużynę z Pragi. Aby mieć pewny awans, ten mecz trzeba wygrać.

Nadieżda Orenburg - CCC Polkowice 55:59 (18:12, 15:15, 16:20, 6:12)
Nadieżda: Wheeler 16, Jones 11, Tikhonenko 8, Ygueravide 7, Nicholls 6, Medvedeva 3, Shilova 2, Maiga 2, Burik 0, Novikova 0.
CCC: Kaltsidou 20, Fagbenle 11, Thomas 11, Kaczmarczyk 6, Leedham 5, Hayes 4, Gajda 2, Puss 0.