Liga Mistrzów: Real nieznacznie lepszy od Ajaxu

• Data publikacji: 13.02.2019, 23:00

Połowa lutego to znak, że wraca piłkarska Liga Mistrzów. W dzisiejszym meczu 1/8 finału, na Johan Cruyff ArenA, Ajax Amsterdam podejmował obrońcę tytułu Real Madryt. Po ciekawym i zaciętym spotkaniu Real wygrał 1:2 i znalazł się w bardzo korzystnej sytuacji przed rewanżem.

Gospodarze nie byli faworytem tego meczu, choć mieli dziś za sobą kilkadziesiąt tysięcy wiernych kibiców. Jednak od początku meczu, to oni lepiej się prezentowali. Już w 9. minucie przed doskonałą okazją stanął Noussair Mazraoui, ale po dobrym przyjęciu piłki w polu karnym, posłał ją obok lewego słupka. Pięć minut potem goście odpowiedzieli solową akcją Juniora Viniciusa. Brazylijczyk minął kilku obrońców Ajaxu i strzelił pod poprzeczkę, ale świetnie spisał się w tej sytuacji Andre Onana, zbijając futbolówkę na rzut rożny. W 26. minucie gości z Madrytu uratował słupek, po tym jak Dusan Tadić uwolnił się od obrońców Los Blancos. Dziesięć minut później przed kolejną szansą dla Ajaxu stanął Hakim Ziyech, ale trafił w sam środek bramki, gdzie dobrze ustawiony był Thibaut Courtois. Minutę po tej akcji, Lasse Schone dośrodkował piłkę z kornera, a w szesnastce dopadł do niej Nicolas Tagliafico i głową skierował wprost do siatki. Radość gospodarzy nie trwała jednak zbyt długo, ponieważ po analizie VAR, Damir Skomina odgwizdał spalonego. W samej końcówce pierwszej połowy piękną akcję przeprowadził jeszcze Tadić. Serb minął kilku defensorów gości, zamarkował uderzenie, po czym strzelił minimalnie obok bramki.

Po zmianie stron, jako pierwsi zaatakowali podopieczni Santiago Solariego, lecz strzał Karima Benzemy z pierwszej piłki pewnie wybronił Onana. 60 sekund po akcji Realu, swoją okazję miał David Neres, lecz Courtois odbił futbolówkę na róg. Po godzinie gry, Los Blancos objęli prowadzenie. Junior Vinicius dograł w pole karne do Benzemy, a Francuz huknął prosto w lewy górny róg, nie dając żadnych szans bramkarzowi Ajaxu. Kwadrans później ambitni gospodarze doprowadzili do wyrównania. Neres zgrał piłkę w okolice jedenastego metra, a Hakim Ziyech, płaskim strzałem posłał ją do siatki. Gdy wydawało się, że ten mecz zakończy się remisem, to w samej końcówce gola na wagę zwycięstwa Realu zdobył rezerwowy Marco Asensio.

Ajax Amsterdam 1:2 Real Madryt (0:0)

Bramki: Ziyech (75') - Benzema (60'), Asensio (87')

Ajax: Onana - Mazraoui, de Ligt, Blind, Tagliafico - de Jong, Schone (73' Dolberg), van de Beek - Ziyech, Tadić, Neres

Real: Courtois - Reguilon, Ramos, Nacho, Carvajal - Modrić, Casemiro, Kroos - Junior Vinicius (81' Mariano), Benzema (73' Asensio), Bale (61' Lucas)

Żółte kartki: Ziyech - Reguilon, Lucas, Ramos

Sędzia: Damir Skomina (Słowenia)