Mistrzostwa Świata w narciarstwie alpejskim — ZAPIS RELACJI

  • Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 14.02.2019, 13:25

Dziś w Are przyznane zostaną medale w slalomie gigancie kobiet. Tytułu zdobytego w Sankt Moritz broni Mikaela Shiffrin. Rewelacyjna Amerykanka również dziś jest faworytką. Liczymy również na dobry występ Maryny Gąsienicy-Daniel.

Relacja na żywo

Wyścig oficjalnie zakończony. Maryna Gąsienica-Daniel nie spadła ju z 31. miejsca. Zapraszamy na jutro na 14:15 na relację z rywalizacji mężczyzn.

Polka już na mecie. Poprawiła się nieco, ale strata 6,20 sekundy daje jej dopiero 31. miejsce.

Teraz czas na występy zawodniczek, które w pierwszym przejeździe zajęły dalsze pozycje. Wśród nich Maryna Gąsienica-Daniel.

Viktoria Rebensburg prowadziła wyraźnie przez większość trasy, ale w końcówce przegrała z Vlhovą! Niemka straciła 0,14 sekundy do Vlhovej i musi zadowolić się drugim w karierze srebrem mistrzostw świata! Złoto wędruje do Słowacji! Mikaela Shiffrin "tylko" z brązem.

Ależ kapitalnie dolną część trasy pokonała Petra Vlhova! Słowaczka wyprzedza Shiffrin o 0,38 sekundy!

Mowinckel tuż za Shiffrin! Amerykanka z medalem, a Norweżka w tej chwili nie. Traci 0,12 sekundy do Shiffrin.

Mikaela Shiffrin wychodzi na prowadzenie z przewagą 0,49 sekundy! Czy Amerykanka będzie mieć medal? I jeśli tak, czy będzie on złoty?

Tessa Worley nie obroni tytułu! Francuzka jest druga ze stratą 0,22 sekundy!

Sofia Goggia nie wyprzedzi koleżanki. Włoszka nieprzyjemnie upadła i nie kończy wyścigu.

Federica Brignone kapitalnie! Włoszka o 1,07 wyprzedza Sarę Hector! Atak na podium?

Kolejne zawodniczki mają problem by pokonać Hector. Powoli zbliżamy się do czołówki.

Zmiana na prowadzeniu. Sara Hector o 0,27 sekundy wyprzedza Direz. Przypomnijmy, że Maryna Gąsienic-Daniel była 36. w pierwszym przejeździe i o poprawę tej pozycji powalczy już po tym jak poznamy medalistki.

Clara Direz wyszła na prowadzenie. Francuzka ma rezultat o 0,57 sekundy lepszy od Nowozelandki.

Już pięć wystartowało na trasę drugiego przejazdu i wciąż najlepsza jest Alice Robinson z Nowej Zelandii.

Robinson na mecie z łącznym czasem 2:04,75. Jest z siebie zadowolona i nie bez powodu. To był dobry występ. Francesca Marsaglia, która jako następna wyruszyła na trasę nie dotarła do mety.

Już za chwilę Alice Robinson z Nowej Zelandii powinna pojawić się na starcie. Wciąż jednak mocno wieje. Oby nie miało to za dużego wpływu na rywalizację.

Z powodu wiatru start drugiego przejazdu przełożono na 18:00.

Pierwszy przejazd zakończony. Na czele Victoria Rebensburg z Niemiec przed Petrą Vlhovą że Słowacji i Norweżką Ragnhild Mowinckel. Maryna Gąsienica-Daniel jest dopiero 36. i o poprawę tego wyniku będzie ciężko, gdyż będzie w drugim przejeździe jechać po mocno zniszczonej już trasie. Drugi przejazd rozpocznie się o 17:45.

Przejazdy 30 zawodniczek za nami. Jeszcze 68 na górze, ale ich obecność w czołowej "15" będzie niespodzianką. Na prowadzeniu Rebensburg przed Vlhovą i Mowinckel.

Maryna Gąsienica-Daniel dopiero 26. że stratą 3,43 sekundy. Cóż, liczyliśmy na nieco więcej. Oby Polka poprawiła się w drugim przejeździe.

Na 6. miejsce że stratą 0,91 sekundy wyskoczyła Sofia Goggia.

Po przejazdach 15 zawodniczek na prowadzeniu Rebensburg. Kolejnych 5 zawodniczek ma mniej, niż sekundę straty.

Kolejne zawodniczki nie są w stanie pokonać trasy tak szybko jak czołowa piątka. Bernadette Schild nie dojechała nawet do mety.

Tessa Worley jest w tej chwili 5. ze strata 0,73 sekundy. Drugi przejazd zapowiada się niezwykle emocjonujące!

Kapitalny występ Viktorii Rebensburg! O 0,37 sekundy lepsza od Mowinckel! Po chwili Petra Vlhova straciła do niej tylko 0,19 sek.

Amerykanka o 0,07 sekundy wolniejsza od Norweżki! Zapowiada się pasjonujący drugi przejazd!

Mowinckel już na dole z rezultatem 1:01,28. Czas na Mikaelę Shiffrin.

W Sankt Moritz triumfowała Tessa Worley, która również jest dziś w gronie faworytek. Już za chwilę na trasie pojawi się Mowinckel.

W 2007 roku złoty medal w tej konkurencji zdobyła słynna Austriaczka Nicole Hosp. Czy dziś medal zdobędzie któraś z jej rodaczek, na przykład Katharina Liensberger?

Na starcie pojawi się 98 zawodniczek. Jak zwykle w slalomie gigancie możemy podczas mistrzostw ujrzeć reprezentantki tak egzotycznych krajów jak Haiti, czy Liban.

Z 27. numerem na trasę ruszy Maryna Gąsienica-Daniel. Slalom gigant to ulubiona konkurencja Polki, zatem liczymy na dobry wynik.

Wyścig rozpocznie się już za 15 minut. Jako pierwsza na trasę ruszy jedna z faworytek — Ragnhild Mowinckel. Zaraz po niej, wicemistrzyni sprzed dwóch lat Mikaela Shiffrin.

Zawody mają rozpocząć się o 14:15.

Szymon Frąckiewicz

Miłośnik sportu i muzyki alternatywnej. Pasjonat geografii.