Lidl Starligue: niezawodne PSG z 13. zwycięstwem w sezonie

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 14.02.2019, 22:55

Szczypiorniści PSG kontynuują świetną passę w lidze. Tym razem Mikkel Hansen i spółka pokonali u siebie 30:23 ekipę z Dunkierki. Niskim remisowym wynikiem zakończył się pojedynek zespołu Michała Szyby - Cesson Rennes z Ivry. Polak nie zachwycił, bowiem w całym spotkaniu zdobył tylko jedną bramkę.

Paris Saint-Germain Handball pewnie zmierza po piąte mistrzostwo Francji z rzędu. Zespół dowodzony przez Mikkela Hansena rozgromił w 14. kolejce zespół z Dunkierki 30:23. Losy spotkania były w zasadzie przesądzone już przed przerwą, bowiem szczypiorniści ze stolicy wypracowali sobie ośmiobramkową przewagę. W drugiej połowie niewiele się działo, ponieważ Paryżanie nie podkręcali zbytnio tempa i pozwalali na więcej gościom. Tego dnia doskonale spisywał się Nedim Remili, który uzbierał w sumie siedem trafień. Po cztery trafienia dołożyli Hansen i Luc Abalo.

Trzy punkty straty do PSG mają obecnie zawodnicy Nantes. Wiceliderzy tabeli pokonali dziś po zaciętym meczu zespół Chambery Savoie 26:24. Podium uzupełnia drużyna Montpellier, która rzutem na taśmę ograła Istres 31:30.

14. kolejki nie będzie miło wspominał Michał Szyba. Jego Cesson Rennes co prawda zremisowało na wyjeżdzie z Ivry, ale gra całej ekipy byłego reprezentanta Polski nie porwała. Obydwie ekipy zdobyły jedynie po osiemnaście bramek, a bohaterami starcia zostali bramkarze, którzy zagrali na powyżej 50-procentowej skuteczności. Polak nie zachwycił, bowiem w całym spotkaniu oddał tylko trzy rzuty, z czego tylko jeden znalazł drogę do siatki.