Liga Europy: sensacja w Borysowie!

• Data publikacji: 14.02.2019, 20:48

Po Lidze Mistrzów przyszedł czas na Ligę Europy i fazę 1/16 finału. W Borysowie miejscowe BATE grało z dużo mocniejszym Arsenalem Londyn. Gospodarze niespodziewanie pokonali faworyzowanych rywali - 1:0 i z niezłą zaliczką udadzą się do Londynu na rewanż.

Faworytem tego starcia byli londyńczycy, i już w 2. minucie mogli otworzyć wynik. Alexandre Lacazette dopadł do piłki w polu karnym BATE i oddał mocny strzał w kierunku bramki. Świetną interwencją popisał się jednak Denis Scherbitsky. Gospodarze odpowiedzieli w 13. minucie, gdy Nemanja Milić uderzał z krawędzi szesnastki. Dobrym wyczuciem wykazał się Petr Cech i bezpiecznie odbił piłkę. Po pół godzinie gry, znów przypomniał o sobie Milić, ale jego strzał minimalnie minął prawy słupek bramki Arsenalu. Gdy wydawało się, że oba zespoły zejdą do szatni przy wyniku - 0:0, to w 45. minucie Stanislav Dragun głową skierował futbolówkę do siatki, wykorzystując dogranie Igora Stasevicha z rzutu wolnego.

Po wznowieniu gry, "The Gunners" szybko zabrali się do odrabiania strat. Najpierw Lacazette uderzył wprost w środek bramki, czym nie zaskoczył golkipera BATE, a w 56. minucie trafił nawet do siatki, lecz sędzia odgwizdał spalonego Francuza. W 61. minucie niesygnalizowany strzał na bramkę Cecha oddał Stasevich, ale czeski bramkarz nie dał się pokonać. W 73. minucie do remisu powinien był doprowadzić Sead Kolasinac, ale po przejęciu piłki minął obrońcę i huknął daleko od bramki. W końcówce nerwów na wodzy nie utrzymał Lacazette i wyleciał z boiska za brutalny atak na przeciwnika. Tym samym w głupi sposób pozbawił swój zespół szans na remis.

BATE Borysow 1:0 Arsenal Londyn (1:0)

Bramki: Dragun (45')

BATE: Scherbitsky - Rios, Volkov, Filipenko, Filipović - Baga, Dragun, Hleb (57' Berezkin) - Milić (69' Dubajić), Skavysh (80' Moukam), Stasevich

Arsenal: Cech - Monreal, Koscielny, Mustafi - Kolasinac (74' Suarez), Guendouzi, Xhaka (69' Torreira), Maitland-Niles (68' Aubameyang) - Iwobi, Lacazette, Mkhitaryan

Żółte kartki: Dubajić, Filipović, Dragun - Xhaka

Czerwona kartka: Lacazette

Sędzia: Srdjan Jovanović (Serbia)