Liga Europy: minimalne zwycięstwo Sevilli

• Data publikacji: 14.02.2019, 20:50

Sevilla wygrała 1:0 bardzo ważny mecz na wyjeździe z S.S. Lazio w 1/16 finału Ligi Europejskiej. Jedynego gola w spotkaniu zdobył Wissam Ben Yedder.

Sevilla to drużyna, której w Lidze Europejskiej nie można po prostu przegapić. Drużyna z Andaluzji jest najbardziej utytułowanym klubem w tych rozgrywkach (5 triumfów), gra po prostu tak, jakby miała patent na LE. Hiszpanie trafili jednak już na starcie fazy pucharowej na wymagającego przeciwnika - S.S. Lazio. Rzymanie co prawda nigdy nie zawojowali Europy, jednak w Serie A od kilku sezonów prezentują przyzwoitą formę. Sevilla z pewnością nie przyleciała do Rzymu na łatwy mecz.

S.S. Lazio od początku postawiło twarde warunki. Na tyle twarde, że spotkanie nie było zbyt emocjonujące dla bezstronnego kibica, ponieważ najzwyczajniej brakowało dobrych akcji bramkowych. Pierwsza groźna sytuacja od razu skończyła się golem. W 22. minucie Pablo Sarabia podał wzdłuż bramki do Wissama Ben Yeddera, a ten wbił piłkę do siatki. Hiszpanom to absolutnie wystarczyło, teraz Lazio miało okazję do pokazania swoich umiejętności.

Niestety rzymianie nie ruszyli całą drużyną do ataku. W 67. minucie to Andre Silva zmarnował świetną okazję do podwyższenia wyniku. Portugalczyk po dośrodkowaniu z boku boiska uderzył głową, jednak piłka poszybowała nad poprzeczką bramki rywala. Mecz toczył się głównie w środku pola, tempo nie podniosło się nawet po wprowadzeniu świeżych graczy z ławki rezerwowych. Gospodarze mieli przede wszystkim problemy z defensywą, bo okazje na zdobycie bramki mieli jeszcze Escudero, czy jeszcze raz Silva. Lazio obudziło się dopiero w ostatnim kwadransie. Z lewej strony próbował się podłączać Stefan Radu, ale jego dośrodkowania najczęściej grzęzły w nogach rywali. W 85. minucie Lucas Leiva był bliski strzelenia wyrównującej bramki, ale piłka przeleciała minimalnie obok prawego słupka po jego strzale z dystansu. Do końca meczu już nic się nie zmieniło i to Sevilla wraca do domu z cennym zwycięstwem i bramką na wyjeździe. Rewanż 20 lutego w Sewilli.

S.S. Lazio - Sevilla FC 0:1 (0:1)

Bramki: 22' Wissam Ben Yedder

Lazio: Strakosha - Radu, Acerbi, Bastos (57' Luiz Felipe), Lulic, Alberto (44' Durmisi), Lucas Leiva, Parolo (46' Cataldi), Marusic, Correa, Caicedo

Sevilla: Vaclik - Mercado, Kjaer, Gomez, Navas, Sarabia (83' Amadou), Banega, Vazquez, Escudero (75' Promes), Silva, Ben Yedder (71' El Haddadi)

Kartki: 31' Radu, 60' Correa, 90+3' Acerbi - 44' Banega, 90+2' Mercado

Sędziował: Slavko Vincic (Słowenia)