Koszykówka - EuroCup Women: porażka Wisły

• Data publikacji: 14.02.2019, 22:20

Początek spotkania był obiecujący, jednak koszykarki Wisły Kraków wysoko przegrały we własnej hali z ekipą z Mersin. Za tydzień rewanż w Turcji.

Wisła CanPack Kraków to jedyna ekipa, która reprezentuje nasz kraj w rozgrywkach EuroCup Women. Pozostałe drużyny już odpadły. W ostatnich dniach krakowski klub wydał komunikat o zwolnieniu trenera Krzysztofa Szewczyka, czym nieco zaskoczył środowisko koszykarskie. I już bez pierwszego szkoleniowca zawodniczki "Białej Gwiazdy" musiały się zmierzyć z Cukurova Basketbol w kolejnej rundzie europejskich rozgrywek.

Od początku czwartkowy pojedynek był bardzo zacięty. Wymiana ciosów, kilkukrotna zmiana prowadzenia, ale ostatecznie pierwsza kwarta padła łupem gospodyń. Do przerwy krakowianki utrzymywały minimalne, najmniejsze z możliwych, prowadzenie. Było 42:41 dla Wisły.

Po przerwie od razu do ofensywy przeszedł zespół z Turcji. Początkowo krakowianki były w stanie trzymać się blisko rywalek, ale z czasem przewaga gości zaczęła rosnąć. Po 30 minutach gry było już 66:57. W połowie czwartej kwarty ta różnica się utrzymywała, ale ostatnie minuty należały już zdecydowanie do Cukurovej. Cztery minuty wygrane 15:4 i ostatecznie Wisła przegrała różnicą aż 20 punktów. Zdaje się, że ciężko będzie ten wynik odrobić w rewanżu na wyjeździe, który odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Wisła CANPACK Kraków - Cukurova Basketbol 73:93 (21:20, 21:21, 15:25, 16:27)
Wisła: Rodriguez 21, Conde 12, Canada 11, Russell 7, Aleksandravicius 6, Araujo 5, Żurowska-Cegielska 5, Jakubiuk 4, Mujović 2.
Cukurova: Iagupova 30, Gray 16, Bone 11, Mestdagh 11, Naumenko 8, Ndour 6, Uzun 5, Uner 3, Avci 3, Bilgic 0.