Plusliga: kolejne zwycięstwo stołecznych siatkarzy

• Dodał: K K
  • Data publikacji: 14.02.2019, 22:33

Zawodnicy warszawskiej drużyny nie zwalniają tempa. Wygrana z MKS-em Będzin jest ich kolejnym zwycięstwem za trzy punkty.

ONICO Warszawa stawiana była w roli zdecydowanego faworyta dzisiejszego spotkania, wywiązując się z tej roli stuprocentowo. Było to dla nich tym łatwiejsze, że będziński zespół opuścił atakujący Lincoln Williams, który był niewątpliwie mocnym punktem zespołu. Cały mecz przebiegał pod kontrolą drużyny plasującej się wyżej w ligowej tabeli. Będzinianom nie można zarzucić braku ambicji - już od pierwszej piłki walczyli dzielnie, odrabiając kolejne straty do rywali. Końcówka pierwszego seta należała jednak do gospodarzy, którzy wygrali do 22. W drugim zagrali jeszcze lepiej, bowiem przyjezdni zdobyli o 2 punkty mniej. Po stronie ONICO z niezłej strony pokazał się Piotr Łukasik, zmieniony później przez Nikołaja Pencheva. Trener Antiga zdecydował się też na roszadę atakujących i od końca drugiego seta na boisku przebywał Rafael Araujo. Trzeci set był najbardziej wyrównany. MKS Będzin prowadził nawet dwoma punktami (11:9), by później oddać przewagę stołecznej drużynie (15:13). Ostatnie punkty to popis Andrzeja Wrony i Bartosza Kwolka, którzy wspólnie z kolegami świętowali zwycięstwo po 134. punkcie w całym meczu.

MVP: Andrzej Wrona

ONICO Warszawa - MKS Będzin 3:0 (25:22, 25:20, 25:22)

ONICO Warszawa: Wrona, Kwolek, Brizard, Kurek, Nowakowski, Łukasik, Wojtaszek (libero) oraz Janikowski, Penczev, Araujo, Kowalczyk

MKS Będzin: Ratajczak, Fornal, Faryna, Langlois, Buchowski, Tichacek, Potera (libero) oraz Kowalski