Lotto Ekstraklasa: Pogoń ogrywa Górnika

• Data publikacji: 15.02.2019, 20:00

22. kolejka Lotto Ekstraklasy rozpoczęła się na stadionie im. Floriana Krygiera w Szczecinie, gdzie miejscowa Pogoń grała z Górnikiem Zabrze. Gospodarze wygrali 3:1 i co najmniej do jutrzejszego wieczora wrócili na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Szczecinianie byli faworytem tego spotkania i nie zawiedli swoich fanów. Choć nie zaczęło się zbyt dobrze, gdyż w 12. minucie goście wyszli na prowadzenie. Sebastian Walukiewicz faulował w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Igor Angulo. Trzy minuty później mogło być już 0:2, ale po podaniu Jesusa Jimeneza, bramkarz Pogoni zdołał uprzedzić Angulo. W 16. minucie odpowiedzieli gospodarze, lecz z płaskim i mocnym uderzeniem Zvonimira Kozulja poradził sobie Martin Chudy. Chwilę potem na tablicy wyników był remis. Radosław Majewski popisał się chytrym strzałem z rzutu wolnego, tuż z boku pola karnego. "Portowcy" chcieli pójść za ciosem i niespełna dziesięć minut dalej wyszli na prowadzenie. Tym razem Kozulj dopadł do odbitej piłki i strzałem sprzed szesnastki posłał ją do siatki. W samej końcówce zabrzanie mogli doprowadzić do wyrównania, ale próbę Łukasza Wolsztyńskego instynktownie zatrzymał bramkarz Pogoni.

Po zmianie stron, w 50. minucie, gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie. Mariusz Malec dobił głową strzał Kamila Drygasa, który Chudy zbił na poprzeczkę. W kolejnych fragmentach meczu gra się nieco zaostrzyła i niewiele ciekawego działo się pod obiema bramkami. Ostatecznie podopieczni Kosty Runjaicia wygrali 3:1 i powrócili na czwartą pozycję w tabeli.

Pogoń Szczecin 3:1 Górnik Zabrze (2:1)

Bramki: Majewski (18'), Kozulj (27'), Malec (51') - Angulo (12' k.)

Pogoń: Załuska - Stec (85' Bartkowski), Nunes, Podstawski, Walukiewicz - Drygas, Malec, Kozulj, Buksa - Guarrotxena (88' Żyro), Majewski (80' Kowalczyk)

Górnik: Chudy - Koj, Bochniewicz, Wiśniewski, Arnarson - Matras, Jimenez, Żurkowski (76' Mystakidis), Gvilia, Ł. Wolsztyński (46' Baidoo) - Angulo

Żółte kartki: Walukiewicz, Stec - Ł. Wolsztyński, Bochniewicz, Baidoo, Mystakidis

Sędzia: Paweł Raczkowski