PlusLiga: niespodzianka w Bydgoszczy

• Data publikacji: 15.02.2019, 20:53

Do małej niespodzianki doszło w dzisiejszym meczu pomiędzy Chemikiem Bydgoszcz i Indykpolem AZS Olsztyn. Choć obie drużyny ostatnio rozczarowują swoją grą, to drużyna gości była faworytem. Zespół Jakuba Bednaruka zwyciężył jednak 3:1.

W premierowej odsłonie oba zespoły grały nierówno, często kalecząc swoją grę. Mimo tego, punktowo były one na równi (9:9). Chwilę później dużo lepiej zaczęli prezentować się gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie (16:14). Utrzymać je pomagali olsztynianie, nadal nie poprawiając swojej gry. Dzięki temu bydgoszczanie pewnie zwyciężyli do 19.

Wyraźnie zdenerwowani niespodziewaną porażką w pierwszym secie goście rzucili się do ataku. Zaczęli mocniej i trafniej zagrywać, całkiem nieźle bronili i grali na kontrze (9:7). Potem gra zaczęła toczyć się punkt za punkt, więc cały czas to zespół z Olsztyna był na prowadzeniu (17:14) i już go nie stracił, a w końcówce jeszcze zwiększył, wyrównując stan tego spotkania.

Przy wyniku 1:1 mecz otwierał się od nowa. Bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy szybko uzyskali kilkupunktową przewagę (10:6). Zespół z Warmii nie dał się jednak złamać i za chwilę dogonił rywali (16:16). Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, bowiem 5 minut później wygrywał już Chemik i po nerwowej końcówce to zawodnicy tej drużyny mogli się cieszyć z prowadzenia w całym meczu.

Ostatnia partia tego meczu zdecydowanie była tą najciekawszą. Obie drużyny nacierały, lecz żadna nie mogła wyjść na widoczne prowadzenie. Kibice na hali w Bydgoszczy mogli być świadkami silnych ataków i niełatwych obron. Dopiero w połowie tego seta Chemik wyszedł na prowadzenie (16:13). Wtedy siatkarze poczuli prawdziwy wiatr w żagle i już nie dali wyrwać sobie zwycięstwa, czym przerwali złą passę siedmiu kolejnych porażek w PlusLidze.

Chemik Bydgoszcz - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:19, 25:20, 25:23, 25:20)

MVP: Raphael Vinhedo Margarido (Chemik Bydgoszcz)

Chemik Bydgoszcz: Margarido, Morozow, Kovacević, Filipiak, Siwicki, Lipiński, Kowalski (libero) oraz Karakuła, Gryc, Bobrowski.

Indykpol AZS Olsztyn: Woicki, Zniszczoł, Andringa, Hadrava, Pietraszko, Lux, Żurek (libero) oraz Kańczok, Gil, Kapelus.