Lotto Ekstraklasa: Zagłębie wreszcie zwycięskie

• Data publikacji: 16.02.2019, 19:55

W drugim sobotnim spotkaniu 22. kolejki Lotto Ekstraklasy Zagłębie Sosnowiec na własnym terenie podejmowało Arkę Gdynia. Mecz zakończył się niezwykle ważnym zwycięstwem gospodarzy.

Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla przyjezdnych. W 9. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bardzo dobrze do strzału złożył się Zbozień, który mocnym uderzeniem pokonał Hrosso. W 25. minucie arbiter podyktował rzut karny dla Zagłębia, ale po zapoznaniu się powtórką VAR zmienił decyzję.

Sosnowiczanie do remisu doprowadzili w 38. minucie. Udovicić dopadł do piłki odbitej przez Steinborsa i pewnie dobił futbolówkę do bramki. Do szatni na przerwę na prowadzeniu schodzili jednak Arkowcy. Gdynianie w samej końcówce wywalczyli rzut karny, którego pewnym egzekutorem okazał się Zbozień.

Zagłębie wyrównało piętnaście minut po zmianie stron. Po błyskawicznej kontrze na raty golkipera rywali pokonał Szymon Pawłowski. W 82. minucie doskonałą okazję na wyjście na prowadzenie mieli gospodarze, ale fatalnie jedenastkę wykonał Sanogo. Na szczęście dla sosnowiczan kilka chwil później precyzyjnym strzałem z dystansu popisał się Pawłowski, ustalając wynik spotkania na 3:2 dla miejscowych.

Aktualna tabela Lotto Ekstraklasy dostępna jest TUTAJ.

Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia 3:2 (1:2)

bramki: Udovicić (38'), Pawłowski (60', 86') - Zbozień (9', 45' - karny)

Zagłębie Sosnowiec: Hrosso – Mráz, Polczak, Tóth, Mygas (90+2' Ryndak) – Udovicić, Greššák (83' Milewski), Możdżeń, Pawłowski – Sanogo, Gabedava (83' Nowak)

Arka Gdynia: Steinbors – Marciniak, Helstrup, Marić (88' Olczyk), Zbozień – Danch, Nalepa – Jankowski, Banaszewski (69' Aankour), Zarandia – Siemaszko (79' Łoś)

żółte kartki: Zarandia, Helstrup, Siemaszko

sędziował: Łukasz Szczech