Lotto Ekstraklasa: kuriozalne gole dają zwycięstwo Zagłębiu

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 17.02.2019, 17:37

Kiksy,  błędy oraz nieporozumienia  zakończone bramkami obejrzeli kibice zgromadzeni na stadionie w Lubinie, gdzie miejscowe Zagłębie zwyciężyło z beniaminkiem, Miedzią Legnica, aż 3:0 w meczu 22. kolejki. Lotto Ekstraklasy.

Mecz rozpoczęły spokojne minuty, które nie zapowiadały katastrofy w wykonaniu ekipy z Legnicy. Pierwszy błąd podopieczni Dominika Nowaka popełnili jednak już w 15. minucie. Po kąśliwym strzale Starzyńskiego z rzutu wolnego bramkarz Miedzi wypuścił piłkę z rąk. Ta trafiła pod nogi Bartłomieja Pawłowskiego, który nie miał żadnego problemu ze zdobyciem bramki.

Nie minęło nawet trzy minuty, gdy lubinianie ponownie doprowadzili do groźnej sytuacji. Strata legniczan niedaleko od własnej bramki, szybki kontratak ekipy w pomarańczowych koszulkach i potworne błędy całej defensywnej linii Miedzi złożyły się na drugiego gola. Został on ostatecznie zapisany jako samobój dla Aleksandra Miljkovica, który próbował jeszcze rozpaczliwie wybijać piłkę z linii bramkowej.

"Środkowe" pół godziny spotkania na stadionie przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej w Lubinie były nieco bardziej wyrównane. Obie ekipy dochodziły do sytuacji, jednak żadna z nich nie zakończyła się poważniejszym zagrożeniem w polu karnym którejś z ekip. Od 57. minuty i znakomitej akcji Bohara, którego strzał a potem dobitka zatrzymane zostały przez Kanibołockiego gol wisiał w powietrzu. Chwilę później legniczan przed stratą kolejnej bramki bronił już słupek.

Co nie udało się lubinianom wcześniej udało się w 82. minucie. Wtedy to kolejny fatalny błąd popełnił ukraiński bramkarz beniaminka Lotto Ekstraklasy. Kanibołocki nierozważnie podał piłkę do Augutyniaka, który nie zorientował się w zamiarach kolegi z drużyny. Wielkie zamieszanie wykorzystał Filip Jagiełło, który bez zastanowienia wpakował piłkę do bramki i ustalił wynik spotkania.

Dzięki zwycięstwu drużyna z Lubina awansowała na ósme miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy. Swój mecz do rozegrania pozostał jednak sąsiadom z klasyfikacji – Cracovii. Pokonana Miedź pozostała na trzynastej pozycji i od strefy spadkowej dzieli ją jedynie jedno oczko.

Zagłębie Lubin – Miedź Legnica 3:0 (2:0)

Bramki: Pawłowski 15’, Miljković 18’ (sam.), Jagiełło 82’

Zagłębie Lubin: Hładun – Balić, Oko, Guldan, Kopacz – Slisz, Jagiełło – Bohar (84’ Bohar), Starzyński, Pawłowski (70’ Pakulski) – Tuszyński (77’ Mares)

Miedź Legnica: Kanibołocki – Bartczak, Musa, Miljković – Camara, Purzycki (34’ Santana Cabrera), Augustyniak, Zieliński (64; Piasecki) – Ojamaa (73’ Ojamaa), Roman – Forsell

Sędzia: Tomasz Musiał