DKB Bundesliga: SC Magdeburg lepszy od THW Kiel

• Data publikacji: 17.02.2019, 19:05

SC Magdeburg wygrał 28:25 z THW Kiel w hicie 21. kolejki Handball Bundesligi. Liderem nadal jest SG Flensburg Handewitt.

Magdeburg przerwał świetną serię THW Kiel. Kilończycy wygrali 16 spotkań z rzędu, a dzisiaj ponieśli trzecią porażkę w sezonie. Mecz był wyrównany z lekką przewagą Magdeburga. Goście zapewnili sobie pewne zwycięstwo dopiero w ostatniej minucie i wygrali 28:25. Piotr Chrapkowski nie rzucił żadnej bramki i otrzymał jedną dwuminutową karę. Siedem bramek zdobył Albin Lagergren i razem z Domagojem Duvnjakiem z THW był najskuteczniejszy na boisku. Kiel jest wiceliderem tabeli, a Magdeburg zajmuje 4. miejsce. Zespoły te dzielą 4 punkty.

Dobrze spisali się Polacy z zespołu z Lipska. SC Dhfk Leipzig przegrało 27:34 z faworyzowanym Frisch Auf Goppingen, ale Maciej Gębala i Andrzej Rojewski zagrali dobre zawody. Zdobyli oni odpowiednio 3 i 2 gole. TBV Lemgo Piotra Wyszomirskiego przegrało 23:25 w Stuttgarcie. Polski bramkarz grał przez 35 minut i miał 48% skuteczności.

Przegrał wicelider, więc lider powiększył swoją przewagę. Flensburg wygrał różnicą 10 bramek z Erlangen. Na trzecim miejscu jest Rhein Neckar Loewen, które pokonało Minden. Lemgo zajmuje 9. miejsce, a Leipzig jest 15. z bezpieczną przewagą nad strefą spadkową, w której są Bietigheim i Ludwigshafen.