LSK: łatwe zwycięstwo Developresu SkyRes

• Data publikacji: 17.02.2019, 21:08

W dzisiejszych meczach 19. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet łatwe, trzy-setowe zwycięstwa odniosły #Volley Wrocław oraz Developres SkyRes Rzeszów.

Enea PTPS Piła 0:3 Developres SkyRes Rzeszów (20:25, 13:25, 18:25)

Od samego początku lepiej wyglądały rzeszowianki, które dzięki zagrywkom Petji Barakowej i skutecznej w ataku Katarzyny Zaroślińskiej-Król, szybko wypracowały sobie bezpieczną przewagę. Dopiero później gospodynie nieco się przebudziły i doprowadziły nawet do remisu w tym secie. Stało się tak za sprawą harującej zarówno w ataku, jak i obronie Anny Stencel. Siatkarki z Podkarpacia nie dały jednak wydrzeć sobie wygranej i ostatecznie triumfowały do - 20. O drugim secie można powiedzieć tylko tyle, że się odbył. Przyjezdne całkowicie zdominowały pilanki i pozwoliły im na ugranie zaledwie trzynastu oczek. W kolejnej odsłonie Enea PTPS wyszła na parkiet bardzo zmotywowana, co pozwoliło na chwilowe objęcie prowadzenia. Jednak w połowie tej partii do głosu ponownie doszła Zaroślińska-Król, a do tego wspierała ją Jelena Blagojević. Duet ten poprowadził zespół Developresu SkyRes do zwycięstwa do - 18 i w całym meczu - 0:3.

Enea PTPS: Azizova, Trojan, Kaczorowska, Strantzali, Szpak, Stencel, Pawłowska (libero) oraz Chrzan, Słonecka

Developres SkyRes: Witkowska, Janewa, Zaroślińska, Barakowa, Blagojević, Tokarska, Medyńska (libero) oraz Rabka, Hatala

MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król (Developres SkyRes)