Ligue 1: Kylian Mbappe zapewnia PSG zwycięstwo

• Data publikacji: 17.02.2019, 23:00

PSG wygrało 1:0 na wyjeździe z AS Saint-Etienne. Zwycięskiego gola zdobył w 73. minucie Kylian Mbappe.

Już przed spotkaniem można było podejrzewać, że AS będzie w stanie się postawić paryżanom. 5. drużyna tabeli Ligue 1 miała przewagę boiska, a także ich rywale grali zagrali we wtorek bardzo wymagający mecz z Manchesterem United.

Gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia. Już w 12. minucie pokaz umiejętności przedstawił Kevin Monnet-Paquet, który pomknął indywidualnie na bramkę rywala, a następnie przymierzył z narożnika pola karnego. Alphonse Areola jednak świetnie obronił. Kilka minut później inny bramkarz - Stephane Ruffier spektakularnie obronił strzał w prawy dolny róg Kyliana Mbappe. Do przerwy wynik 0:0, głównie dzięki dobrej dyspozycji obu golkiperów.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście. Już w 55. minucie oko w oko z bramkarzem stanął Julian Draxler, ale po raz kolejny Ruffier zaprezentował szczyt swoich możliwości. W 67. minucie bliski zdobycia gola był Di Maria, piłka po strzale Argentyńczyka przeleciała jednak obok bramki. W 73. minucie nie mylił się za to Kylian Mbappe. Francuz otrzymał podanie od Daniego Alvesa za plecy obrońców i bez przyjęcia uderzył piłkę z półobrotu, lobując przy tym Ruffiera. Bardzo ładny gol, w bardzo ważnym dla PSG momencie. Do końca spotkania paryżanie skupili się już na obronie własnej bramki, w doliczonym czasie zobaczyli nawet trzy żółte kartki. W końcu jednak udało im się dowieźć to minimalne prowadzenie do końca. Dla Saint-Etienne porażka może okazać się kluczowa w walce o europejskie puchary, bowiem w środku tabeli jest niebywały ścisk. Czwarte i jedenaste miejsce w tabeli dzieli zaledwie 4 punkty!

AS Saint-Etienne - Paris Saint Germain 0:1 (0:0)

Bramki:  73' Kylian Mbappe

AS: Ruffier - Kolodziejczak, Perrin, Debuchy (80' Diony), Gabriel, M'Vila, Ait Bennasser, Monnet-Paquet (86' Nordin), Hamouma (71' Beric), Cabella, Khazri

PSG: Areola - Marquinhos, Silva, Kehrer, Alves, Draxler (69' Kurzawa), Paredes, Bernat (60' Dagba), Diaby, Mbappe, Di Maria (85' Kimpembe)

Kartki: 41' Khazri - 50' Bernat, 59' Alves, 90' Areola, 90+5' Kurzawa, 90+6' Mbappe

Olympique Nimes - FC Dijon 2:0 (1:0)

28' Savanier, 83' Bobichon

Olympique Lyon - EA Guingamp 2:1 (2:1)

15' Terrier, 35' Fekir - 21' Eboa

Olympique Marsylia - Amiens 2:0 (2:0)

19' Thauvin, 25' Balotelli

AS Monaco - Nantes 1:0 (1:0)

13' Martins

Angers - OGC Nice 3:0 (1:0)

44' Bahoken (rzut karny), 47' Fulgini, 90+2' Lopez

Girondins Bordeaux - FC Toulouse 2:1 (1:0)

2' Basic, 82' Briand - 70' Cahuzac

SM Caen - RC Strasbourg 0:0 (0:0)

OSC Lille - Montpellier 0:0 (0:0)

Stade de Reims - Stade de Rennes 2:0 (1:0)