Koszykówka - EBLK: podsumowanie 18. kolejki

• Data publikacji: 17.02.2019, 22:09

W sobotę rozegrano cztery spotkania 18. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Dwa mecze zostały przełożone na inny termin. Kibice oglądali dwa pogromy i dwa wyrównane pojedynki.

Dwa mecze zakończyły się pewnymi zwycięstwami gospodarzy, którzy rzucili co najmniej 100 punktów. Setki wpadły w Gorzowie Wielkopolskim i Toruniu. Akademiczki prowadzone przez Dariusza Maciejewskiego podejmowały ostrowianki, choć pierwsza kwarta nie zwiastowała takiego wyniku. Podobnie było w Toruniu, gdzie miejscowa Energa do przerwy prowadziła z Politechniką Gdańską 51:42. Po przerwie gospodynie zagrały zdecydowanie skuteczniej i ostatecznie wygrały 109:69.

Bardzo ciekawie było natomiast w Bydgoszczy, gdzie Artego podejmowało Pszczółkę Lublin. Akademiczki z lubelskiego wciąż walczą o miejsce w czołowej ósemce, a ostatnio po triumfach nad gorzowiankami i krakowiankami, bardzo się do tego celu zbliżyły. Teraz możliwe, że nawet zaczną awansować w tabeli. Po pierwszej połowie meczu w Bydgoszczy to właśnie lublinianki były na prowadzeniu. Po przerwie gospody zaczęły gonić i odrabiać straty, było już tylko 64:65 na cztery minuty przed końcem meczu, ale przyjezdne nie dały sobie odebrać zwycięstwa.

We Wrocławiu miejscowa Ślęza rywalizowała z Arką Gdynia. Lepsze otwarcie zanotowały przyjezdne, choć pierwsza kwarta zakończyła się minimalnym triumfem wrocławianek. Takie prowadzenie utrzymywało się także do przerwy. W drugiej połowie Ślęza zaczęła budować przewagę, a w ostatniej kwarcie Arka próbowała ją niwelować. Cztery minuty przed końcem na minimalnym prowadzeniu były przyjezdne, później więcej punktów rzuciły gospodynie. W samej końcówce Arka próbowała przynajmniej doprowadzić do remisu, ale to się nie udało i ze zwycięstwa cieszyły się wrocławianki.

Mecze Widzew Łódź - AZS Poznań i Wisła Kraków - MKK Siedlce zostały przełożone na inne terminy.

Wyniki 18. kolejki:

InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski - TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 100:47
Energa Toruń - Sunreef Yachts Politechnika Gdańska 109:69
Artego Bydgoszcz - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 72:76
1KS Ślęza Wrocław - Arka Gdynia 62:60