PGNiG Superliga: horror w Puławach i zwycięstwo Azotów po karnych

• Data publikacji: 18.02.2019, 13:10

W PGNiG Superlidze zakończyła się 18. kolejka. Na wielu parkietach było sporo emocji, ale najbardziej zacięta walka miała miejsce w Puławach, gdzie Azoty po rzutach karnych pokonały Energę Wybrzeże Gdańsk.

Azoty Puławy 28:27 Energa Wybrzeże Gdańsk (24:24)

Choć to puławianie byli przed tym spotkaniem stawiani w roli faworytów, to wcale nie mieli oni łatwego zadania. Od pierwszych minut walka była bardzo zacięta, zaś po kilkunastu minutach goście wyszli na trzy-bramkowe prowadzenie. Gospodarzom sygnał do walki dał Piotr Jarosiewicz, który trafił trzykrotnie i znów zrobiło się po równo. Ostatecznie pierwsza część gry zakończyła się minimalnym prowadzeniem Azotów - 12:11. Po zmianie stron nadal trwała wymiana ciosów i sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Gdy wydawało się, że trzy punkty pojadą do Gdańska, gdyż w 60. minucie Energa Wybrzeże prowadziła - 22:24, to stało się coś nieprawdopodobnego. Najpierw bramkę kontaktową rzucił Wojciech Gumiński, a w ostatnich sekundach sędziowie odgwizdali grę pasywną gdańszczan. Wtedy też, piłka trafiła w ręce Pawła Podsiadły, a ten ku wielkiej radości miejscowych kibiców doprowadził do remisu. W serii rzutów karnych lepsi okazali się będący na fali gospodarze i to oni cieszyli się ze zwycięstwa.