LSK: trzysetowe zwycięstwo kaliszanek

• Data publikacji: 18.02.2019, 19:45

Zajmujące przedostatnie miejsce w tabeli siatkarki Energi MKS-u Kalisz świetnie poradziły sobie z wyżej notowanymi rywalkami z Radomia i wygrały mecz w trzech setach. Najlepszą zawodniczką spotkania została Alicia Ogoms, która zgromadziła na swoim koncie 13 punktów.

Początek meczu należał zdecydowanie do gospodyń. Zawodniczki MKS-u górowały na siatce, natomiast przyjezdne zupełnie nie radziły sobie w ataku oraz nie mogły poprawnie przyjąć zagrywki Rebeki Lazic. Po dwóch czasach na żądanie trenera Skroka radomianki zdołały odrobić część strat, jednak nie doprowadzały do remisu. Do końca seta niewielki dystans punktowy cały czas się utrzymywał, więc kaliszanki zapisały na swoim koncie zwycięstwo w pierwszym secie.

Kolejną partię lepiej rozpoczęły przyjezdne, które wypracowały sobie kilkupunktowe prowadzenie. Przeciwniczki jednak nie odpuszczały i jeszcze przed środkiem seta udało im się wyrównać wynik. Po kaliskiej stronie siatki dobrze w ataku radziła sobie Lazic, ale z drugiej strony odpowiadała Natalia Skrzypkowska. Gra toczyła się punkt za punkt, jednak w decydujących momentach to Energa skuteczniej kończyła akcje. Ostatni punkt w partii zdobyła celną zagrywką Alicia Ogoms.

Podenerwowane siatkarki Radomki mocno weszły w trzecią odsłonę spotkania. Podopieczne Jacka Skroka zdecydowanie poprawiły zagrywkę, dzięki czemu łatwiej zdobywały punkty. Wydawało się, że cztery oczka przewagi wystarczą do wygrania tego seta, jednak tak się nie stało. Siatkarki z Kalisza mozolnie, ale skutecznie odrabiały stratę aż w końcu doprowadziły do remisu. Gra radomianek na chwilę się załamała i to gospodynie uzyskały prowadzenie, którego nie oddały już do końca seta. Tym samym kaliszanki wygrały mecz 3:0 i zapisały na swoje konto piąte zwycięstwo w LSK.

Energa MKS Kalisz – E.Leclerc Radomka Radom 3:0 (25:17, 25:22, 25:23)

MVP: Alicia Ogoms

Składy zespołów:
Energa MKS Kalisz: Ogoms (13), Lazic (13), Kecman (11), Miros (7), Budzoń (1), Kulig (libero) oraz Brzezińska (2), Strózik (1), Warzyniak
E.Leclerc Radomka Radom: Abercrombie (17), Skrzypkowska (5), Ponikowska (4), Bałucka (4), Sakradzija (4), Grabka (3), Drabek (libero) oraz Samul (libero), Kubacka (4), Molenda (3), Biała (1), Shafagat, Szczepańska-Pogoda