Tenis stołowy: Porażka Li Qian w 1. rundzie Hongkong Open

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 24.05.2018, 17:58

Na pierwszej rundzie turnieju głównego swój udział w ITTF Seamaster Hongkong Open zakończyła Li Qian. Polka przegrała dzisiaj z ósmą zawodniczką światowego rankingu Xingtong Chen 2:4.

Li Qian do turnieju głównego musiała przebijać się przez eliminacje. W fazie grupowej pokonała bez straty seta reprezentantkę Singapuru Zhou Yihan oraz Austriaczkę Karolinę Mischek. Po awansie na naszą reprezentantkę czekało olbrzymie wyzwanie w osobie Xingtong Chen. Chinka jest obecnie ósmą zawodniczką świata, a w poprzednim sezonie triumfowała w dwóch imprezach z cyklu ITTF. Dzisiejszy mecz był niezwykle zacięty. Zawodniczki przez cztery sety szły łeb w łeb. W końcówce piątej partii więcej zimnej krwi zachowała rywalka Polki i wyszła na prowadzenie 3:2. Po kilku minutach Chen przypieczętowała triumf w meczu.

W Hongkongu poza Li Qian rywalizowała także Kinga Stefańska, która zakończyła udział w zawodach na eliminacjach.

Li Qian - Xingtong Chen (Chiny) 2:4 (6:11, 11:7, 8:11, 11:6, 10:12, 9:11)