Liga Mistrzyń CEV: Grot Budowlane na kolanach

• Data publikacji: 19.02.2019, 19:33

W Łodzi, w meczu 5. kolejki siatkarskiej Ligi Mistrzyń, Grot Budowlani podejmowali najlepszy zespół w grupie - Igor Gorgonzola Novara. Niestety, łodzianki gładko przegrały w trzech setach - do 19, 16 oraz 11.

Grot Budowlani Łódź 0:3 Igor Gorgonzola Novara (19:25, 16:25, 11:25)

Do tego meczu, w roli faworytek, przystępowały przyjezdne z Włoch. Niestety, już po pierwszych akcjach przewaga Novary zaczęła się wyraźnie pogłębiać. Świetną partię grała Paola Egonu, która kończyła praktycznie każdy atak. Dodatkowo mogła liczyć na swoje koleżanki, które również dokładały cenne punkty. Choć ekipa z Novary popełniała mnóstwo niewymuszonych błędów, to łodzianki nie potrafiły tego wykorzystać. W efekcie przegrały do - 19. W drugim secie Włoszki wyeliminowały wszystkie mankamenty i jeszcze bardziej pognębiły Grot Budowlane. Skuteczna zagrywka Lauren Carlini, szczelny blok i kombinacyjna gra Egonu z Celeste Plak i Cristiną Chirichellą, doprowadziły do zwycięstwa - 16:25. Ostatnia odsłona, to był totalny pogrom gospodyń. Absolutna dominacja zespołu Igor Gorgonzola zakończyła się triumfem - 11:25, i w całym meczu - 0:3.

Mimo tej porażki, Grot Budowlani nie straciły szans na awans do fazy pucharowej, ale ich sytuacja znacznie się skomplikowała. Bezwzględnie muszą pokonać Minczankę Mińsk oraz liczyć na korzystne rezultaty w pozostałych grupach.

Grot Budowlani: Stoltenborg, Bączyńska, Polańska, Brakocević, Urban, Pencova, Stenzel (libero) oraz Śmieszek, Kędziora, Tobiasz

Igor Gorgonzola: Carlini, Plak, Veljković, Egonu, Piccinini, Chirichella, Sansonna (libero) oraz Nizetich

MVP: Paola Egonu (Igor Gorgonzola)