Liga Mistrzyń CEV: kolejna porażka ŁKS-u Commercecon

• Data publikacji: 19.02.2019, 22:00

ŁKS Commercecon Łódź, podobnie jak rywalki zza miedzy - Grot Budowlani, przegrał w meczu 5. kolejki Ligi Mistrzyń z SSC Palmberg Schwerin. Na własnym parkiecie Niemki wygrały - 3:1.

SSC Palmberg Schwerin 3:1 ŁKS Commercecon Łódź (23:25, 25:21, 25:18, 25:17)

Pierwszy set nie zaczął się zbyt dobrze dla łodzianek, ponieważ rywalki szybko wypracowały sobie kilku-punktową przewagę. Jednak z biegiem czasu zaczęły się w ich szeregi wkradać proste błędy, co wykorzystały "Ełkaesiaczki", a najbardziej Agata Wawrzyńczyk. Do samej końcówki, gra toczyła się punkt za punkt, ale wtedy znów dała o sobie znać Wawrzyńczyk, która przechyliła szalę zwycięstwa na korzyść przyjezdnych. W kolejnym secie obudziła się liderka SCC Palmberg Schwerin - Kimberly Drewniok, a do tego dobrze zaczął funkcjonować ich blok. W efekcie tego, Niemki wygrały do - 21 i wyrównały stan meczu. Kolejne dwie partie padły niestety łupem ekipy ze Schwerina. Szybko zbudowana przewaga oraz Drewniok wsparta Jennifer Geerties i McKenzie Adams dały triumfy do - 18 i 17, zaś w całym spotkaniu - 3:1.

SSC Palmberg: Polder, Geerties, Drewniok, Hanke, Barfield, Adams, Pogany (libero) oraz Szakmary, Bongaerts, Sakamoto

ŁKS Commercecon: Wójcik M., Wawrzyńczyk, Efimienko-Młotkowska, Alagierska, Wójcik A., Bidias, Strasz (libero) oraz Szczyrba, Kwiatkowska, Muhlsteinova

MVP: Jennifer Geerties (SCC Palmberg)