Liga Mistrzów EHF: Rhein Neckar Loewen lepsi w hicie

• Data publikacji: 24.03.2019, 13:01

W rozgrywkach Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych rozpoczęła się faza grupowa. Najciekawszym pojedynkiem 1/8 finału miała być rywalizacja Rhein Neckar Loewen z Nantes.

W 1/8 finału grają dwie polskie drużyny. PGE Vive Kielce zremisowało z Motorem Zaporoże. O tym meczu pisaliśmy TUTAJ. Orlen Wisła Płock przegrała z Pickiem Szeged. Więcej TUTAJ.

Fazę pucharową Ligi Mistrzów otworzyło środowe spotkanie Rhein Neckar Loewen z Nantes, które zapowiadało się na hit 1/8 finału. Na początku meczu warunki dyktowali goście, którzy prowadzili już 8:5. "Lwy" szybko doprowadziły do remisu 10:10. Do przerwy niemiecki zespół prowadził 18:16. Gospodarze w drugiej połowie utrzymywali niewielką przewagę. Około 50 minut odskoczyli na 5 bramek, było 31:26. Zawodnicy z Nantes rzucili jednak 3 bramki z rzędu. Przewaga dwóch trafień dla Rhein Neckar utrzymała się do ostatniej syreny. Lwy wygrały 34:32, ale sprawa awansu do 1/4 finału jest otwarta. Liderami Rhein Neckar byli Jannick Kohlbacher i Andy Schmid, którzy rzucili odpowiednio 11 i 8 bramek.

Dwubramkową zaliczkę przed rewanżem ma także inny niemiecki zespół. SG Flensburg Handewitt pokonał na wyjeździe 30:28 Mieszkow Brześć. Vardar Skopje pewnie na wyjeździe wygrał 27:18 z PPD Zagrzeb. Mistrz Macedonii jest o krok od awansu. Telekom Veszprem miał duże problemy w meczu ze Sportingiem. Madziarze długo przegrywali, ale wygrali 30:28.