EHF Liga Mistrzów: znamy uczestników Final Four

• Data publikacji: 05.05.2019, 20:58

Poznaliśmy zespoły, które zagrają podczas turnieju finałowego EHF Ligi Mistrzów. O zwycięstwo w całych rozgrywkach w Kolonii powalczą: Telekom Veszprem, FC Barcelona Lassa, PGE Vive Kielce i Vardar Skopje.

W pierwszych meczach ćwierćfinałowych cztery zespoły uzyskały spore zaliczkę. Najmniejszą przewagę miał Telekom Veszprem. Węgrzy wygrali na wyjeździe z Flensburgiem 6 golami. Mecz w Veszprem rozpoczął się od prowadzenia Flensburga 5:0. Wikingowie byli blisko odrobienia strat i zaciętej walki o awans. Gospodarze w końcu złapali właściwy rytm i zaczęli odrabiać straty. Już w 20. minucie był remis 9:9. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:13 dla Veszprem. W drugiej połowie gospodarze kontrolowali przewagę i odliczali czas do oficjalnego ogłoszenia awansu. Veszprem triumfował 29:25 i w dwumeczu wygrali 10 bramkami.

Barcelona w Nantes wygrała 7 bramkami. Katalończycy byli prawie pewni awansu, ale chcieli pokazać się z jak najlepszej strony przed własną publicznością. Gospodarze wygrali 29:26 i podobnie jak Veszprem sięgnęli po awans z przewagą 10 trafień. Po 5 bramek rzucili Lasse Anderson (Barcelona) i Nicolas Tournat (Nantes). O awansie PGE Vive Kielce pisaliśmy TUTAJ.

Rewanż Picku Szeged z Vardarem Skopje był bardzo ciekawy. Pick bardzo dobrze rozpoczął mecz i szybko zyskał przewagę. Już w 26. minucie po bramce Stefana Sigurmannssona z karnego Pick prowadził 15:7. Tym samym wyrównał stan gry w dwumeczu. Po chwili Pick "wirtualnie" był już w Final Four. Jednak w drugiej połowie goście się przebudzili i odrobili dużą część strat. Ostatecznie Pick wygrał 29:25, ale do turnieju w Kolonii wchodzi Vardar. Na koniec meczu doszło do konfliktu pomiędzy zespołami.