Mińsk 2019 - Kolarstwo szosowe: triumf Loreny Wiebes

• Data publikacji: 22.06.2019, 14:48

Lorena Wiebes wygrała wyścig ze startu wspólnego na Igrzyskach Europejskich. Holenderka wyprzedziła swoją rodaczkę Marianne Vos. Najlepsza z Polek, Katarzyna Wilkos była 14.

Trasa wyścigu ze startu wspólnego kobiet prowadziła po rundach dookoła Mińska. Panie miały do pokonania 8 okrążeń po 15 kilometrów. W końcówce rundy znalazł się krótki podjazd. W ucieczce dnia jechały: Omer Shapira (Izrael), Hannah Ludwig (Niemcy) i Hanna Tserakh (Białoruś). Peleton dogonił ucieczkę w momencie rozpoczęcia ostatniej rundy.

Wyścig kontrolowały Holenderki. Na 3 kilometry przed metą grupę rozciągnęła Anna van der Breggen i doprowadziła do utworzenia się kilkunastoosobowej czołówki. Z Polek w tej grupie jechała tylko Katarzyna Wilkos. Inne nasze zawodniczki dyktowały tempo w grupie pościgowej. O zwycięstwie rozstrzygnął finisz z pierwszej grupy, który zdominowały Holenderki. Wygrała Lorena Wiebes przed Marianne Vos, a trzecia była Białorusinka Tatiana Szarakowa. Wilkos finiszowała na 14. miejscu.

Marta Lach była 27., Agnieszka Skalniak 33., Małgorzata Jasińska 38., a Monika Brzeźna 60.